Pokaz filmu i wykład znanej trenerki koni Stormy May - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Pokaz filmu i wykład znanej trenerki koni Stormy May - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Pokaz filmu i wykład znanej trenerki koni Stormy May

Pokaz filmu i wykład znanej trenerki koni Stormy May

Pokaz filmu i wykład znanej trenerki koni Stormy May
Fundacja Viva! serdecznie zaprasza na wykład Stormy May, uznanej trenerki koni, która została dokumentalistką oraz pokaz filmu The Path of the Horse w jej reżyserii. Wykład odbędzie się w warszawskiej księgarni Traffic Club, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00.
Film The Path of the Horse (Droga Konia, tłum. własne) rzuca nowe spojrzenie na relacje pomiędzy koniem, a człowiekiem. Dokument składa się z szeregu wywiadów z uznanymi instruktorami jeździectwa z całego świata i kończy się postawieniem kontrowersyjnej tezy, podważającej dotychczasowe postrzeganie koni przez człowieka. Dystrybutorem filmu w Polsce jest stowarzyszenie Okiem Konia.
Po pokazie filmu Stormy May, reżyserka dokumentu, wygłosi krótki wykład, w którym objaśni tezy zawarte w filmie oraz odpowie na pytania publiczności. Dzięki temu będzie to atrakcja zarówno dla tych osób, które filmu nie widziały, jak i dla tych, które chciałby uzyskać na jego temat więcej informacji.
Pokaz filmu oraz wykład odbędą się warszawskiej księgarni Traffic Club, mieszczącej się przy ulicy Brackiej 25, III piętro, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.
W trakcie wydarzenia nie zabraknie też stoiska Fundacji Viva!, na którym będą dostępne materiały promujące kampanię Ratuj Konie, petycje o skreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych oraz obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt
Viva! – Akcja dla Zwierząt jest organizacją pozarządową działającą na rzecz praw zwierząt. Jej główne zadania to przeciwdziałanie okrucieństwu wobec zwierząt, promocja wegetarianizmu i kształtowanie postaw współczucia i odpowiedzialności wobec zwierząt. Prowadzi działalność edukacyjną i wydawniczą, angażuje się w akcje na rzecz bezdomnych psów i kotów. Wspiera inicjatywy prawodawcze dotyczące ochrony praw zwierząt. Organizowała m.in. kampanie “Kwik rozpaczy”, “Antyfutro”, “Stop rzezi fok” “Wybierz Miśka”. Największą i najbardziej rozpropagowaną akcję prowadzoną przez fundację jest kampania informacyjna „Nie w moim imieniu” – dotycząca warunków transportu koni na rzeź. Kampania „Nie w moim imieniu” otrzymała nagrodę za efektywność w Konkursie Społeczny Program Roku 2002. Viva! ma status organizacji pożytku publicznego. Więcej informacji: www.viva.org.pl.
Kontakt:
Anna Szwapczyńska
kom.: 512 259 649
e-mail: anna@viva.org.pl
Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!
Organizacja Pożytku Publicznego – KRS 0000135274
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a 03-772 Warszawa
tel.: (22) 828 43 29, (22) 584 91 89
www.viva.org.pl e-mail: biuro@viva.org.pl
Załączniki:

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.