Arta jest już uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Arta jest już uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Arta jest już uratowana!

Arta jest już uratowana!

Arta jest w naszej stajni w Pigży. Na zdjęciu czeka na werkowanie kopyt przez naszego kowala. Niestety nie jest to jej ulubiony zabieg. Klaczy trudno przystosować się do nowej sytuacji. Jest nerwowa. Wydaje się zdziwiona, że oprócz niej w stajni są inne konie. Jej socjalizacja zajmie trochę więcej czasu niż zwykle. Ale kochamy już ją bardzo. Jest przepiękna!
Dziękujemy za Wasze ogromne serce! Kolejny koń dostał nowe życie dzięki Waszemu zaangażowaniu w tę akcję!
Ostatnie dwa lata Arta spędziła w ciasnym boksie. Od dawna nie widziała 
zielonych pastwisk i nie miała końskiego towarzystwa. Jej jedynym przyjacielem jest stary pies uwiązany na łańcuchu tuż obok pomieszczenia, w którym stoi klacz. Trafiła tu przypadkiem. Jej poprzedni właściciel oddał ją w ramach rozliczenia za długi. Gospodarz nie chciał jej przyjąć, ale uznał, że tylko tak odzyska swoje pieniądze.
Czas płynął, a Arta generowała koszty. Zwierzę w gospodarstwie musi na siebie zarobić. Arta nie ma takiej możliwości. Próbowano ją zaźrebić, ale nieskutecznie. Do pracy w polu też się nie nadaje – jest zbyt delikatna. Nie może też pracować pod siodłem, ponieważ wymaga doświadczonego jeźdźca.
Właściciel wielokrotnie próbował sprzedać klacz, ale nie znalazł kupca. Nie spodziewał się, że będzie to takie trudne. W końcu postanowił sprzedać ją do rzeźni, aby odzyskać swoje dawno pożyczone pieniądze…
Arta jest piękna i dostojna, ale bardzo wystraszona. Podchodzi do nas z ogromną ostrożnością. Kiedy pojawia się właściciel – cofa się w kąt boksu. Wyczuwa, że jest tutaj ciężarem, którego trzeba się pozbyć. Na początku października ma po nią przyjechać handlarz…
Jeśli uda nam się zdobyć 2700 złotych do 10 października, zdążymy wykupić Artę, zanim zrobi to handlarz. Znajdziemy dla Arty miejsce w naszym fundacyjnym stadzie. Warto ratować końskie życie, jak każde inne życie. Pomóżcie nam zabrać ją w bezpieczne miejsce. Prosimy, włączcie się do naszej akcji!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.