Druga Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni - Pajęczno 2011 - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Druga Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni - Pajęczno 2011 - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Druga Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni – Pajęczno 2011

W Pajęcznie 14 maja 2011 roku odbędą się VI Ogólnopolskie Targi Końskie – PAJĘCZNO 2011 – Jarmark Pajęczański. Do udziału w naszej akcji serdecznie zapraszam fotografów oraz wszystkich chętnych z aparatami fotograficznymi, którzy kochają konie i chcą zapobiegać ich maltretowaniu.
Będzie to nasza druga akcja i myślę, że odniesie jeszcze większy skutek niżpierwsza w Skaryszewie, z której zdjęcia nadal do nas napływają i wkrótce będziecie mogli się zapoznać z jej wynikami.
Dokumentujcie wszelkie objawy przemocy i okrucieństwa gdyż do świadomości handlarzy musi dotrzeć informacja – STOP PRZEMOCY!
Spotkajmy się od świtu na targu i bądźmy na nim do ostatniego konia gdyż okazuje się, że dantejskie sceny mają miejsce pod koniec dnia gdy nie ma już osób patrzących handlującym na ręce, a jesteśmy tam aby zapobiegać okrucieństwu.
Ktoś mnie pytał dlaczego nie ma nas w nocy ? Moim zdaniem błyskanie fleszem po oczach zestresowanym, zdenerwowanym koniom to dokładanie im stresu i cierpienia. Róbmy to co możemy zrobić nie denerwując koni. Teraz powtórzę to co już powiedziałem przed Skaryszewem – myślę, że takie publiczne działanie może stać się impulsem do stopniowej zmiany społecznie akceptowanych norm w traktowaniu koni, szczególnie jeśli idzie o najbardziej brutalne i okrutne zachowania ludzi. Choćby tylko przez jeden dzień kiedy trwa jarmark. Wiem, że nie zadziała to od razu, lecz chciałbym przez nasze fotograficzne działanie na końskich targach pokazać, że dobro konia leży na sercu wielu ludziom, a przyłapani na maltretowaniu zwierząt oprawcy będą rozliczani. Być może zmusimy ich w ten sposób do opamiętania się.
Nasze działanie fotograficzne realizowane jest wspólnie i w porozumieniu z Fundacją “Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!” i Stowarzyszeniem na rzecz Nowych Metod Komunikacji i Pracy z Końmi oraz Treningu Koni “Okiem Konia”.
Tak jak w przypadku zdjęć ze Skaryszewa wasze prace umieścimy w galerii internetowej gdzie po głosowaniu zostaną wyłonione te, które zaprezentujemy na wystawie.
Przysyłajcie tylko po 10 zdjęć na adres cezary@viva.org.pl
Na koniec dnia robimy tradycyjnie już rodzinną fotografię do udziału w której zapraszam.
Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w
Drugiej Fotograficznej Akcji Przeciw Maltretowaniu Koni – Pajęczno 2011
proszę o informację mailem na adres: krzysztof@jarczewski.pl
Uwaga można już głosować na zdjęcia ze Skaryszewa! https://picasaweb.google.com/skaryszew2011/Skaryszew2011

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.