Dżoker jest już Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Dżoker jest już Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Dżoker jest już Pigży!

Dżoker jest już Pigży!

Dżoker nas zdumiewa – wydawał się być odludkiem. Teraz dogaduje się z większością stada! Jest bardzo dobrze wychowany, a stan jego zdrowia nie jest tak zły, jak opisywali jego poprzedni właściciele. Teraz już będzie tylko lepiej! Dziękujemy, że jak zawsze, jesteście z nami!
 
 
8Koniec lata to czas kiedy dociera do nas najwięcej próśb o pomoc dla koni ze szkółek jeździeckich. Konie zrobiły swoje i czas wymienić je na nowe. Po sezonie nie opłaca się trzymać koni, które w przyszłym roku nie będą w stanie pracować. 
Wyeksploatowane, kontuzjowane, chore i niepotrzebne kończą swój żywot w rzeźni.
 Pracujące konie nie mają emerytury – na to nie ma czasu, ani pieniędzy, ani zarezerwowanego boksu.
To dla nas zawsze bardzo ciężka decyzja, kiedy spośród kilku zgłoszeń musimy wybrać jedno. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim koniom. Mamy ograniczoną ilość miejsc w stajni oraz ograniczone fundusze, które możemy przeznaczyć na utrzymanie koni. Ostatnio dowiedzieliśmy się o koniu sportowym, który nie może już pracować. 

Wysłużone lata, opoje, chore serce. Dżoker pięknie się prezentuje ale przez problemy zdrowotne stał się dla swoich właścicieli bezużyteczny. W stajni, w której spędził całe swoje życie, nie ma dla niego miejsca. Dżoker zna tu każdy zakątek, każde źdźbło trawy, każdego konia w stadzie. Tu zaczynał swoje pierwsze treningi. Był posłusznym koniem i szybko się uczył. Jego właściciel był z niego zadowolony. Do czasu – teraz Dżoker idzie w odstawkę, bo już nie może dawać z siebie tyle, ile się od niego oczekuje. Trzeba go sprzedać. Zostanie sprzedany na mięso, bo konie takie jak on, trafiają tylko do rzeźni.
Można to szybko załatwić. Wystarczy jeden telefon. Przyjeżdża handlarz, zabiera konia i wywozi w „nieznane”. Właściciel ma czyste sumienie, bo przecież nie sprzedał konia do rzeźni tylko handlarzowi. Oszukując samego siebie kupi następnego konia, który z pewnością po ciężko przepracowanych latach wyjedzie tam, gdzie Dżoker.
Dżoker ma przed sobą jeszcze długie lata życia, jeśli zamiast do rzeźni trafi do fundacyjnej stajni. Aby to się stało potrzebujemy 2900 złotych na jego wykup. Jeśli zdobędziemy tę kwotę do 25 września – uda nam się go kupić zanim przyjedzie po niego handlarz. Dlatego gorąco prosimy – przyłączcie się do naszej akcji! Warto ratować pracujące konie pokazując, że każda żyjąca istota zasługuje na szacunek i docenienie za lata poświęcone człowiekowi.
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.