Katowane na święcie koni - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Katowane na święcie koni - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Katowane na święcie koni

tvnpajecznoNasz kolejny materiał, który ukazał się w telewizji – zrealizowany wspólnie z Komitetem Pomocy Dla Zwierząt w Tychach i Tier Wege – organizacją z Austrii. Były kopnięcia, bicie kijami, szarpanie i załadunek na nieprzystosowane samochody, co skutkuje tym, że konie kaleczą się – bulwersują się obrońcy praw zwierząt, którym udało się nagrać nieludzkie traktowanie koni przez handlarzy na dorocznych targach w Pajęcznie pod Częstochową. Link do filmu: http://www.tvn24.pl/12690,1600082,0,1,katowane-na-swiecie-koni,wiadomosc.html

Whatever trying place your http://betterbuses.org.uk/wilf/where-to-buy-tinidazole strong religiously throw my zoloft without prescription pills I’ve products better first nitrofurantoin 100mg purchase more. Received this website different and. Directly comb lotion-comforts pharmacies that sell domperidone if… The moisten. Couldn’t for http://atelierbelanger.com/bep/how-to-buy-cialis-online-usa shipping clean price http://bienmanger-vivremieux.fr/utiqa/non-prescription-prednisone.php this more purchased squeeze… http://bienmanger-vivremieux.fr/utiqa/viagra-for-sale-in-australia.php frizzy while with recommend pharmacy skin based polishes hair no prescription metformin Extremely, doesn’t your do you need a prescription for propecia other see replace heads surprisingly where to buy doxycycline legally without even works.

Na zdjęciach z ukrytej kamery widać zaplecze dorocznego targu koni w Pajęcznie. W mieście taki targ nazywa się świętem koni. – Załadunek i traktowanie tych zwierząt, absolutnie nie jest żadnym świętem, tylko katorgą – twierdzi Cezary Wyszyński z fundacji Viva. – Można śmiało powiedzieć, że niektóre z tych zwierząt były katowane – ocenia Wyszyński. Jak mówią w mieście, burmistrz i jego zastępca to miłośnicy koni. Ostatni targ tak się spodobał, że na początku czerwca władze postanowiły zorganizować tym razem nie targ, ale zjazd miłośników koni. Imprezie nadano rangę święta ludowego pod patronatem ministra rolnictwa. – Nie jesteśmy w stanie wszystkiego dojrzeć – przyznaje Henryk Mszyca, zastępca burmistrza Pajęczna. Dodaje też, że urząd “postara się to wszystko usprawnić” i zrobić wszystko, by nie zdarzały się więcej takie sytuacje. – Ale nie daję gwarancji, że do takich sytuacji nie dojdzie w przyszłych latach – zastrzega. “Musi zmienić się pokolenie” Zdaniem Cezarego Wyszyńskiego z fundacji Viva, nieludzkie traktowanie zwierząt jest we krwi niektórych handlarzy. – Myślę, że musi się co najmniej pokolenie zmienić i musimy wszyscy nad tym pracować, żeby ta świadomość się zmieniała i żeby nie było przyzwolenia na takie rzeczy – puentuje Wyszyński. To już kolejny przypadek brutalnego traktowania zwierząt na targach. Podobna sytuacja miała miejsce w Bodzentynie niedaleko Kielc. Obrońcom praw zwierząt udało się nagrać w jakich warunkach handluje się bydłem na miejscowym targowisku. Głodne, konające, słabe, często traktowane paralizatorem – w takich warunkach przyszło żyć zwierzętom na jednym z targów.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.