Spłaciliśmy Wandę! czekamy na narodziny źrebaczka! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Spłaciliśmy Wandę! czekamy na narodziny źrebaczka! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Spłaciliśmy Wandę! czekamy na narodziny źrebaczka!

Spłaciliśmy Wandę! czekamy na narodziny źrebaczka!

Wandzia..
Przegraliśmy walkę o Wandzie.Niestety tak czasami bywa, że urzędnicy wydają wyroki nie na oprawców zwierząt a wyroki na zwierzęta.
Wandzie odebraliśmy latem 2018roku. Klacz stała uwiązana na krótkim łańcuchu,40 stopni w słońcu, bez wody i ani odrobiny cienia. Właściciel pojechał do pracy na kilka dni. Zaalarmowani przez sąsiadów udaliśmy się na miejsce, gdzie oprócz konia słaniającego się na nogach nikogo nie było. Zabraliśmy więc klacz do schroniska.Lekarz stwierdził, odwodnienie, podwyższony puls.Klacz miała otarcia od łańcucha a w ranach na których żerowały muchy, zalęgły się mady.Na domiar złego badanie USG wykazało 4 miesiąc ciąży.Po tygodniu własciciel zorientował się, że nie ma konia. Zażądał zwrotu klaczy. Złożyliśmy zawiadomienia,ale niestety po 5 miesiącach walki sprawa została umorzona.Odwołaliśmy się z decyzją ale ta również została umorzona. Musimy zwrócić klacz.Wiemy, że jak maluch się urodzi właściciel sprzeda go do rzeźni.Wandzia rodzi źrebaki co roku i wszystkie właściciel sprzedawał handlarzowi na ubój.Sprawdziliśmy to. Niestety dokumenty potwierdziły o czym dowiedzieliśmy się od sąsiadów.To co możemy teraz zrobić to odkupić Wandzie.Właściciel przystał na to ale chce zawrotną kwotę 10 tys zł. Niestety klacz jest tyle warta tym bardziej że za chwilę będzie się źrebić. Znaleźliśmy darczyńcę, który wpłacił połowę kwoty.
Wandzia na razie jest u nas, choć właściciel nachodzi nas codziennie i żąda zwrotu konia lub zapłaty.
Dogadaliśmy się, że wpłacimy połowę a resztę spłacimy do końca miesiąca.Nie wyobrażamy sobie zwrotu Wandzi.Mamy nadzieję, że pomożecie nam spłacić dług i klacz zostanie w naszym ośrodku, gdzie zapewnimy jej i maluchowi najlepszą opiekę.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.