Koń marca - Maciek - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Koń marca - Maciek - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Koń marca – Maciek

W lutym uzbieraliśmy wspólnie na Mazdę 240 złotych – dziękujemy.
Jak tylko Mazda przejdzie badania, poinformujemy Was o wynikach za pośrednictwem naszego funpage’a na Facebooku. W marcu koniem miesiąca jest Maciek, który trafił do naszej Fundacji w grudniu 2009 roku, wraz z Kasią oraz Diego. Maciek cierpi na bardzo rzadką chorobę – Syndrom Cushinga, jego stan zdrowia z dnia na dzień jest coraz gorszy. Bez odpowiedniego leczenia oraz właściwej diety nasz podopieczny nie przeżyje. Syndrom Cushinga u koni polega na wzroście wydzielania kortyzolu przez gruczoły nadnerczowe. U Maćka choroba ta powoduje, apatię, ospałość i brak sił witalnych. Maciek jest bardzo smutny, często leży w ciągu dnia, nie zawsze ma siłę wstać. Niknie z dnia na dzień, bardzo schudł. Zazwyczaj na wybiegu się nie rusza, stoi w jednym miejscu apatyczny, a po przyjściu do boksu leży. Wynika to z braku siły, parokrotnie już w chwilach zagrożenia podtrzymywaliśmy go przy życiu kroplówkami. Do choroby Cushinga u Macka doszła także zaawansowana próchnica zębów oraz dwa rozchwiane trzonowce, które niezwłocznie należy usunąć, ponieważ powodują ból, który uniemożliwia Mackowi gryzienie pokarmu. Dodatkowo niedawno zdiagnozowano u Macka poważne zapiaszczenie które powoduje biegunki. Na dzień dzisiejszy walka o zdrwoie Maćka kosztowała nas już ponad 1200 zł. Niestety w chwili obecnej nie dysponujemy dalszymi środkami, które umożliwiłyby rozpoczęcie niezbędnego leczenia. W związku z tym chcielibyśmy bardzo prosić Wszystkich o pomoc. Leczenie choroby Cushinga jest długotrwale ale możliwe! Badania prowadzone przez światowych lekarzy weterynarii wykazują znaczną poprawę stanu zdrowia chorych koni. Syndrom Cushinga leczy się głównie Pergolidem, który nie jest dostępny w Polsce i musimy sprowadzać go z Czech. Chcielibyśmy podarować Mackowi taką szanse. Leczenie Maćka obejmuję: – miesięczna kuracja pergolidem – koszt 180 – 360 zł – test hamowania kortyzolu 210 zł – koszt jednorazowy, test powinno się wykonywać raz w miesiącu i na tej podstawie dobierać dawkę pergolidu – badania krwi – koszt 200 zł – wyrwanie zębów – koszt ok 200 zł – psylium 110 zł – koszt miesięczny – cushineaza( preparat wspomagający leczenie choroby Cushinga) – koszt miesięczny 250 zł – granulat dla koni starszych – koszt miesięczny 320 zł – elektrolity na biegunki – koszt ok. 100 zł – probiotyki – koszt 100 zł – witaminy – koszt miesięczny ok. 180zł Całość może kosztować ponad 2000 zł.Dziękujemy wszystkim za okazaną do tej pory pomoc i tym wszystkim, którzy jeszcze zechcą pomóc Maćkowi, pamiętajcie – tym razem walczymy o życie Maćka! Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308 z dopiskiem: Koń miesiąca – Maciek Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę. Pamiętaj, że dla Nas liczy się każda pomoc, każda złotówka. Bardzo chętnie przyjmiemy również granulat dla koni starszych koni, który jest głównym pożywieniem Maćka oraz witaminy. Dziękujemy. <s
trong>Patronem akcji Koń miesiąca jest portal: http://www.konie.wortale.net/ zachęcamy do jego odwiedzania.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.