Krytyczny raport FVO dotyczący transportów koni na rzeź we Francji - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Krytyczny raport FVO dotyczący transportów koni na rzeź we Francji - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Krytyczny raport FVO dotyczący transportów koni na rzeź we Francji

thurs2W kwietniu tego roku inspektorzy Food and Veterinary Office (Biura ds. Żywności i Weterynarii, dalej: FVO) Unii Europejskiej przeprowadzili serię kontroli mających na celu ocenę implementacji prawa UE we Francji w zakresie ochrony zwierząt w trakcie transportu na rzeź na terenie UE.
Jak można się łatwo domyślić, raport ten jest krytyczny, FVO podkreśla fakt, że procedury autoryzujące firmy transportowe do wielogodzinnego transportu zwierząt na rzeź są niewłaściwe. Pojazdy do transportowania zwierząt są często zatwierdzone bez przeprowadzenia odpowiedniej kontroli. Jeśli zaś w trakcie kontroli transportu zostaną wykryte nieprawidłowości, nie są podejmowane właściwe kroki takie jak zarekwirowanie zwierząt, nałożenie kar pieniężnych lub odebranie koncesji.
Raport podkreśla także fakt, że transportowane na rzeź są także często konie „nie zdolne do transportu” (chore, ranne, ciężarne, zbyt stare…) co jest kolejnym pogwałceniem obowiązującego Rozporządzenia unijnego. Rutynowe kontrole transportów nie są także przeprowadzane prawidłowo.
Komentarz: Jest to kolejny raport unijny potwierdzający konieczność przeprowadzenia radykalnych zmian prawnych w zakresie transportu zwierząt na rzeź w Europie.
Ustępująca Komisja Barroso miała przygotować poprawki obowiązującego Rozporządzenia na przełomie 2008-09 roku. Jak widać, obowiązek ten spadnie na nową Komisję, gdzie tą kwestią zajmie się maltański Komisarz John Dalli.
Całość raportu w języku angielskim dostępna jest tutaj: https://www.ratujkonie.pl/images/pliki/raportfrance2009.pdf

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.