KUBUŚ - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! KUBUŚ - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
KUBUŚ

KUBUŚ

Wielu ludziom wydaje się, że konie, które ciężko pracowały w szkółkach jeździeckich kończy swoje życie na zielonych łąkach, a właściciel dba o nie najlepiej jak potrafi. Nic bardziej mylnego. Większość z tych koni po prostu znika. Często już po sezonie, bo przecież zwierzę trzeba wykorzystać i wyeksploatować do końca. Później konia zabiera handlarz, a właściciel opowiada ckliwe historie, o tym jak bardzo starał się znaleźć wspaniały dom dla konia. Wkrótce przerażone zwierzę wyrusza w ostatnią drogę. I ma szczęście jeśli trafia do rzeźni w Polsce. W innym wypadku jego podróż trwa 90 godzin – tyle czasu jedzie transport do Włoch. Konie kulawe, czy chore nie docierają na miejsce żywe – umierają w okropnych cierpieniach, przydeptywane przez swoich towarzyszy.
Z toruńskiej stajni zniknął bez wieści jeden z koni. Właścicielka unikała odpowiedzi na pytanie o to, gdzie trafił. Dociekliwi użytkownicy stajni odszukali ulubionego przez nich Kubusia. Smutny, przerażony, kulawy, z wygolonymi nogami i porażonym, rozciętym na dwoje językiem, starszy już łaciaty Kubuś trafił do handlarza. W tym biznesie liczy się tylko kasa…Kilka osób trzymających własne konie w owej stajni zorganizowało ekspresową zbiórkę pieniędzy.  W ostatnim momencie wykupili Kubusia. Tak trafił do fundacyjnej stajni.
Kuba przyjechał do nas z biegunką i wyraźną kulawizną. Przez pierwsze dni był bardzo smutny i apatyczny. Wizyta lekarza potwierdziła, że stary koń jest wyeksploatowany do granic możliwości. Na tym koniu od dawna nie można było jeździć. Zerwane ścięgno oraz stany zapalne w stawach sprawiają mu niewyobrażalny ból i wykluczają konia z jazdy.
Gdyby nie reakcja ludzi, którym nie jest obojętny los zwierzęcia – Kuba byłby dziś kawałkiem mięsa. Były właściciel zapewne kupi sobie nowego konia i za jakiś czas historia zatoczy koło…

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.