MALEŃKA MOLLY I JEJ WZRUSZAJĄCA HISTORIA - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! MALEŃKA MOLLY I JEJ WZRUSZAJĄCA HISTORIA - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
MALEŃKA MOLLY I JEJ WZRUSZAJĄCA HISTORIA

MALEŃKA MOLLY I JEJ WZRUSZAJĄCA HISTORIA

Malutka Molly trafiła do nas przypadkiem. Rok temu dostaliśmy dramatyczny apel, prośbę o pomoc dla malucha. Właściciela nie było stać na operację kucyka. Bez operacji kucyk nie przeżyłby kolejnych dni. Postanowiliśmy pomóc a ponieważ  właściciel bardzo ją kochał zgodziliśmy się pomóc w leczeniu i kucyk miał wrócić do niego do stadka koni z którymi żył od dawna.

Lekarze weterynarii wykonali trepanację zatoki szczękowej i oczyścili złogi wydzieliny ropnej. Usunęli chore zęby i dokonali częściowej ekstrakcji zęba.

Molly dochodziła do siebie przez 4 miesiące, cały czas pod opieką lekarzy. Rachunki za operacje są kolosalne a Molly do końca życia musi być pod kontrolą lekarzy. Chcieliśmy pomóc ,zrobiliśmy wszystko aby uratować Molly a teraz zostaliśmy z długami i z chorym kucykiem na pokładzie.

Rozmawialiśmy z właścicielem. Nie jest w stanie pokryć kosztów dlatego zrzeka się kucyka. To dobry człowiek, nie uśpił jej jak sugerowali lekarze. Szukał dla niej pomocy i tak trafił na nas.

Jak zobaczyliśmy tego malucha nie sposób było odmówić. Jej malutka głowa była spuchnięta. Jak się później okazało w środku było 1,5 litra ropy.

Wczoraj musieliśmy zabrać malucha z lecznicy, bo lekarze nie mogą już dłużej jej trzymać za darmo. Obiecaliśmy spłacić zaległość byleby tylko nadal sprawowali nad nią opiekę a kiedy zajdzie potrzeba kolejnej interwencji chirurgicznej to zrobią co należy

Będziemy na miejscu przemywać przetokę zgodnie z zaleceniami weterynarza. I musimy załatwić kwestię prawną kucyka.

Koszt leczenia i pobytu w szpitalu to 5 tys. Bardzo prosimy o wsparcie i o pomoc w spłacie długu z lecznicy.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.