Malinka jest już bezpieczna. Przyjechała do stajni w Pigży :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Malinka jest już bezpieczna. Przyjechała do stajni w Pigży :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Malinka jest już bezpieczna. Przyjechała do stajni w Pigży :)

Malinka jest już bezpieczna. Przyjechała do stajni w Pigży :)


Od wielu lat zajmujemy się obroną praw zwierząt. Oprócz przypadków zaniedbania i znęcania się nad zwierzętami, spotykamy się również z bezmyślną hodowlą w celach zarobkowych. Na wsiach gospodarze nagminnie rozmnażają klacze, których
źrebięta nie mają szans na dalsze życie. Rynek koński jest przepełniony, a
klientów na młode konie jest coraz mniej. Dlatego źrebięta trafiają do
rzeźni, gdzie właściciel może otrzymać duża zapłatę nawet za konia niewielkich rozmiarów. Cena za kilogram źrebięciny jest w ubojniach wyższa niż za kilogram mięsa dorosłego konia.Malinka ma 5 miesięcy. Jej matka jest dorodną i piękną klaczą. Jej  właściciel postanowił ją zaźrebić, aby klacz zarobiła na swoje utrzymanie.  Nie przewidział niestety, że sprzedaż źrebaka nie jest taką prostą sprawą. Malinka jest bardzo radosnym konikiem. Matka stara się nie odstępować jej ani na chwilę, ale Malinka czasami oddala się od niej, ponieważ jak każdy młody koń jest bardzo ciekawska. Za dwa tygodnie Malinka ma zostać „odstawiona” od swojej matki. To znaczy, że będzie musiała się usamodzielnić. Niestety, może okazać się, że nigdy nie dorośnie. Właściciel zdecydował, że sprzeda ją handlarzowi. I chociaż twierdzi, że to bardzo trudna dla niego decyzja, nie chce zaczekać ze sprzedażą, aż Malinka dorośnie. Nie może pozwolić sobie na dodatkowe koszty związane z utrzymaniem drugiego konia.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.