MOYA POTRZEBUJE POMOCY! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! MOYA POTRZEBUJE POMOCY! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
MOYA POTRZEBUJE POMOCY!

MOYA POTRZEBUJE POMOCY!

Skończył się sezon jesienny a wraz z nim  otrzymujemy coraz więcej informacji o koniach, które trafią do rzeźni. Właściciele szkółek jeździeckich zaczynają robić tzw. posezonowe czystki. Konie, które się „zużyły” zostaną zastąpione młodymi i zdrowymi. Te, za kilka lat spotka taki sam los. Tak się kręci interes! Przecież emerytura dla konia do dodatkowy i zupełnie niepotrzebny koszt. Dla wielu koni właśnie skończył ostatni sezon w życiu… Moya przepracowała wiele lat w szkółce, w której organizowane są obozy jeździeckie i imprezy jeździeckie.W stajni wiszą zdjęcia z życia stajni. Na kilku z nich Moya z gromadką dzieci. Kiedy dzieciaki wrócą tu za rok na obóz jeździecki – jej już nie będzie. Być może nikt nie zwróci na to uwagi, bo przecież w boksie będzie czekał nowy koń. Może komuś w oku zakręci się łza. Właściciel z pewnością powie dzieciom, że znalazł dla klaczy wspaniały dom na emeryturę. Tak mówią wszyscy bo przecież właściciel stajni to dla dzieci guru. Nigdy nie przyznałby się, że Moya zakończyła  swój żywot w ubojni.

Właściciel Moyi nie planował sprzedawać jej po tym sezonie, ale chore nogi już nie pozwalają pracować. Weterynarz zalecił odstawienie konia od pracy. Ale właściciel nie chce utrzymywać konia, na którym nie może zarabiać. Nie szuka kupca, ponieważ nie ma na to czasu – musi pozbyć się konia jak najszybciej. Taką sprzedaż załatwia się z handlarzem zwierzętami rzeźnymi. Szybko i bez zbędnych pytań.

Moya to mądra i grzeczna klacz. Wystarczy dać jej trochę czasu i wróci do formy. Tego czasu nie chce dać jej właściciel, ale z Waszą pomocą możemy ją wykupić!

Potrzebujemy 3400 złotych do 5 grudnia. Niewiele czasu, ale może nam się udać! Prosimy – ratujcie Moyę. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.