MURCJA BEZPIECZNA! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! MURCJA BEZPIECZNA! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
MURCJA BEZPIECZNA!

MURCJA BEZPIECZNA!

Gdzieś w stajni w niewielkiej wsi pod Poznaniem stoi Murcja.

Jej duże czarne oczy wpatrują się w ścianę, ale kiedy słyszy głos ludzi rży i pragnie bliskości człowieka. Nie każdy koń lubi, gdy obcy ludzie go głaszczą i przytulają. Ona jest inna. Jest wrażliwa i łagodna. Niestety już nie pierwszej młodości. Murcja ma 17 lat i wysłużyła dla człowieka wiele lat ciężkiej pracy. Te lata odbiły swoje piętno na jej zdrowiu. Dokucza jej przewlekły kaszel a to oznacza ciężką i trudną w leczeniu chorobę płuc jaką jest COPD. To podstępna i bardzo dokuczliwa choroba na którą zapada coraz więcej koni. Leczenie jest kosztowne, więc najlepiej pozbyć konia szybko i skutecznie. Najprościej jest więc sprzedać ją handlarzowi.

Właściciel nie chce już się nią zajmować i leczyć. Tak po prostu podjął decyzję o jej sprzedaży i już nic więcej dla niej nie zrobi. O Murcji dowiedzieliśmy się od naszego kierowcy, który wozi nam konie do lecznicy. Mieszka w tej same wsi w której przebywa klacz. Właściciel poprosił go, aby zawiózł klacz do handlarza. Zadzwonił do nas. Nie może tego zrobić, nie potrafi. Postanowiliśmy spróbować zawalczyć o kolejne końskie życie. Mamy wolny boks, który czeka na nowego uratowanego konia. Stał w nim Oczek, który odszedł kilka tygodni temu. Uznaliśmy, że nie powinien stać pusty.

Właściciel chce za Murcję 7 200 zł. Poczeka, ale tylko do końca miesiąca. Mamy nadzieję, że pomożecie nam Państwo w wykupieniu Murcji. Dołączy do naszego stada i do Jawora, którego uratowaliśmy dzięki Państwa wsparciu!

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.