Maksio i Koralik uratowani! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Maksio i Koralik uratowani! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Maksio i Koralik uratowani!

Maksio i Koralik uratowani!

Chłopacy zostali uratowani na czas. Dzięki szybkiej akcji i pomocy Was wszystkich udało nam się ocalić życie tych dwóch kucyków, Koralik przyjechał do naszej stajni i szybko udało znaleźć się dom adopcyjny. Maksio od kilku tygodni jest w klinice dla koni. Jego stan jest coraz lepszy. Bardzo zaprzyjaźnił się z psem stróżującym. Dziękujemy, że jesteście z nami!
Chociaż Maksio i Koralik mają swój dom, to od dawna nie mają troskliwej opieki. Kiedyś byli maskotkami dzieci, ale one dorosły i
wyprowadziły się z domu. Zapomniały o koniach. Rodzice też zapomnieli. Nie pomyśleli, że kuce są długowieczne i trzeba im zapewnić byt przez długie lata. Konie są ochwacone, mają przerośnięte kopyta. Weterynarz zagląda tu czasami i to on doradził właścicielom, aby pozbyli się koni jak najszybciej. Niestety w takim stanie konie może kupić tylko handlarz.
Maksio jest już końskim staruszkiem. Widać, że porusza się z trudnością. Próbuje podążać za Koralikiem, który jest w nieco lepszej formie, ale kiepsko mu to wychodzi. Właściciele koni chcą je szybko sprzedać. Wiedzą, że konie pojadą do rzeźni, ale nie chcą o tym rozmawiać. Nie stać ich na leczenie – to argument, który decyduje o losie tych zwierząt.
Kuce podchodzą do nich ufnie, podszczypują, ocierają się, trącają głowami. Ale to ostatnie dni końskich przyjaciół w tym gospodarstwie. Gospodarze są nieugięci. Swoją decyzję usprawiedliwiają biedą. A może po prostu mają inne priorytety? Niestety nie mamy na to wpływu. Każdy ma prawo sprzedać konia do rzeźni.
Dla Maksia transport do ubojni będzie ogromnym cierpieniem fizycznym. Jego nogi są
bardzo obolałe. Potrzebuje natychmiastowego leczenia. Postanowiliśmy odkupić kuce od właścicieli. Jeśli do 10 maja uda nam się uzbierać 2400 złotych, uratujemy życie obydwóch. Taka jest cena rzeźna Maksia i Koralika. Prosimy Państwa o ratunek dla tych dwóch kucyków! W naszej fundacyjnej stajni znajdą schronienie i będą mogli razem dożyć spokojnej starości.
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.