Biedronka jest w klinice. W przyszłym miesiącu wróci do Korabiewic - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Biedronka jest w klinice. W przyszłym miesiącu wróci do Korabiewic - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Biedronka jest w klinice. W przyszłym miesiącu wróci do Korabiewic

Biedronka jest w klinice. W przyszłym miesiącu wróci do Korabiewic


Biedronka jest w kliniece już 2,5 miesiąca. Biedronka ma bardzo dobrą i przede
wszystkim fachową opiekę. Kopyto wygląda znacznie lepiej. Codzienna
pielęgnacja i leki sprawiły, że klacz wraca do formy. Po powrocie do Korabiewic, będziemy musieli  dbać o to kopyto szczególnie, ponieważ nie da się tego całkowicie
wyleczyć, a tylko zaleczyć.
Dziękujemy za umożliwienie nam leczenia Biedronki w klinice. Bez Waszych datków nie bylibyśmy w stanie jej pomóc. Dzięki Wam mogliśmy zapewnić Biedronce fachową pomoc!
Biedronka ma 17 lat. Jest dużą klaczą o wyjątkowej urodzie, obok której nikt nie przechodzi obojętnie. Kiedy była w sile wieku, dwie młode osoby uczyły się na niej jazdy konnej. Klacz była ich oczkiem w głowie. Z czasem jednak zaczęła chorować. Trafiła do kliniki. Tam okazało się, że nie będzie można już na niej jeździć. W oka mgnieniu Biedronka straciła status przyjaciela – powodu do dumy i stała się niepotrzebnym ciężarem.
Całe szczęście los okazał się przychylny. Biedronka trafiła do schroniska, a nie w ręce handlarza. W rzeźni koni się nie ogląda. Kulawe czy sprawne – to nie ma znaczenia – wszystkie są kawałkiem mięsa.
Od 2 lat Biedronka jest z nami. W stadzie jest klaczą alfa, to znaczy, że stado jest jej podporządkowane. Jednak stan zdrowia Biedronki pogarsza się. Po ostatniej wizycie weterynarza nie mamy wątpliwości, że znowu musi pojechać do lecznicy. Tylko tak możemy jej pomóc. Klacz ma „rzekomego raka kopyta”. To stan, z którego można konia wyleczyć, jednak w warunkach stajennych nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Niestety pobyt w lecznicy i codzienne zabiegi to koszt około 3000 złotych. W naszym stadzie mamy kilka koni, które przeszły podobne schorzenia. Wszystkie żyją i mają się dobrze. Mamy więc nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się szybko zebrać kwotę potrzebną na jej leczenie i szybko zacząć działać. Dlatego prosimy – pomóżcie Biedronce!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.