Cyntia jest już w Pigży! Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Cyntia jest już w Pigży! Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Cyntia jest już w Pigży! Dziękujemy :)

Cyntia jest już w Pigży! Dziękujemy :)

Cyntia ma się dobrze. Na początku nie chciała przebywać z innymi końmi, ale po tygodniu w stajni znalazła sobie kumpelę. Dziękujemy z jej imieniu za wsparcie : za wpłaty na wykupienie Cyntii, telefony. e-maile i listy. Cyntia zostanie już pod naszą opieką na całe swoje życie. Odpocznie od ciężkiej pracy i będzie kochana bezwarunkowo. Tak jak wszystkie uratowane wspólnie przez nas konie.
Wraz z końcem sezonu wakacyjnego otrzymujemy coraz więcej informacji 
o koniach, które trafią do rzeźni. Właściciele szkółek jeździeckich zaczynają
robić tzw. posezonowe czystki. Konie, które się „zużyły” zostaną zastąpione młodymi i zdrowymi egzemplarzami. Te, za kilka lat spotka taki sam los. Tak się kręci interes! Przecież emerytura dla konia do dodatkowy i zupełnie niepotrzebny koszt. Dla wielu koni właśnie skończył ostatni sezon w życiu… 
Cyntia przepracowała wiele lat w szkółce, w której organizowane są obozy
jeździeckie. Ostatni turnus właśnie wyjechał. Dzieci mają wiele pamiątkowych zdjęć, na których pozują z Cyntią. Kiedy wrócą tu za rok – jej już
nie będzie. Być może nikt nie zwróci na to uwagi, bo przecież w boksie będzie
czekał nowy koń. Może komuś w oku zakręci się łza. Właściciel z pewnością powie dzieciom, że znalazł dla klaczy wspaniały dom na emeryturę.
Właściciel Cyntii nie planował sprzedawać jej po tym sezonie. Jednak intensywna
praca sprawiła, że nogi jej bardzo puchną. Zimne okłady przynosiły tylko chwilową ulgę. Weterynarz zalecił odstawienie konia od pracy. Ale właściciel nie chce utrzymywać konia, na którym nie może zarabiać. Nie szuka kupca, ponieważ nie ma na to czasu – musi pozbyć się konia jak najszybciej. Taką sprzedaż załatwia się z handlarzem zwierzętami rzeźnymi. Szybko i bez zbędnych pytań.
 
Cyntia to mądra i grzeczna klacz. Wystarczy dać jej trochę czasu i wróci do formy. Tego czasu nie chce dać jej właściciel, ale z Waszą pomocą możemy ją wykupić!
Potrzebujemy 2800 złotych do 20 września. To duża kwota i niewiele czasu, ale może nam się udać! Prosimy – ratujcie Cyntię!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 
 
 
 
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.