Rafik przyjechał do stajni pod Toruniem :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Rafik przyjechał do stajni pod Toruniem :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Rafik przyjechał do stajni pod Toruniem :)

Rafik przyjechał do stajni pod Toruniem :)


Rafik przyjechał do nas wystraszony. Dla niektórych koni zmiana miejsca wiąże się ze stresem. Całe szczęście szybko złapał kontakt z pozostałymi kucykami i zapomniał swoich problemach.
Dziękujemy za szybką reakcję na nasz apel oraz za okazaną pomoc. Rafik już nie będzie zmuszany do zakładania siodła. Będzie sprawiał radość dzieciom swoją obecnością, a nie ciężką pracą.
Rafik nie miał łatwego życia, chociaż jego życie jest bardzo krótkie. Ten uroczy kucyk ma dopiero pięć lat i już zdążył kilkakrotnie zmieniać miejsce zamieszkania. W końcu trafił do szkółki jeździeckiej. Właścicielom wydawało się, że bez problemu ułożą niesfornego konika. Ale Rafik, choć skory do igraszek nie chciał dać się zajeździć. Myślano, że nie chce współpracować – za każdym razem osiodłany kładł się na ziemi. W końcu wezwano weterynarza i okazało się, że z powodu wady kręgosłupa, założone siodło powoduje u niego duży ból. Żaden mały kowboj nie będzie mógł na nim jeździć. Rafik zwyczajnie nie wytrzyma ciężaru dziecka na swoim grzbiecie.
Diagnoza weterynarza jest wyrokiem dla Rafika.
W szkółkach jeździeckich nie trzyma się koni, które nie mogą pracować. Nie ma też czasu na szukanie dla niego kochającego domu. Najprościej i najszybciej sprawę załatwi handlarz. Przyjedzie, zapłaci za konia i wywiezie go do rzeźni.
Rafik to bardzo radosny konik. Kiedy nie ma swoim grzbiecie siodła zachowuje się jak zdrowy koń. Ma piękne oczy o głębokim spojrzeniu. Szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem i wobec wszystkich ludzi jest bardzo ufny. Jak każde stworzenie potrzebuje miłości i zainteresowania.

Chcielibyśmy uratować jego życie i wykupić go zanim zrobi to handlarz. Właściciele poczekają ze sprzedażą go na mięso do 10 marca. Cena za jego życie nie jest duża – potrzebujemy 1500 złotych. Prosimy Was o pomoc i wsparcie naszej akcji. Rafik może wieść normalne końskie życie pośród naszego stada. Warto ratować zwierzęta!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509

 

 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.