Santos uratowany - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Santos uratowany - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Santos uratowany

Santos uratowany

Dziękujemy wszystkim za pomoc w ocaleniu kolejnego konika! Santos został przewieziony do kliniki, gdzie teraz czeka na operację. Jest nadzieja na to, że uda się poprawić jego komfort życia. Trzymajcie kciuki!   Od wielu lat nasza fundacja zajmuje się ochroną praw zwierząt. W naszych schroniskach łącznie przebywa ponad 500 zwierząt, które nie miały w swoim życiu szczęścia. Wśród nich są koty, psy, konie, niedźwiedzie, kozy i inne. Często zaniedbane, odtrącone, lub wręcz porzucone trafiają do nas. Dbamy o nie jak potrafimy najlepiej, staramy się znaleźć dla nich kochające domy adopcyjne. Każdego dnia otrzymujemy informacje o niechcianych i źle traktowanych zwierzętach. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o Santosie. Santos to przepiękny łaciaty koń. Ma niecałe 12 lat. Ponad połowę swojego życia ciężko pracował. Jego właściciel kupił go kilka lat temu i przystosował do jazdy bryczką. Tak Santos zarabiał na swoje utrzymanie. Każdego dnia, bez względu na pogodę musiał ciągnąć bryczkę z turystami po uliczkach warszawskiej starówki. Niestety życie Santosa jest zagrożone. Na jednej nodze pojawiła się narośl, której nie można zoperować   W Polsce konie, które nie nadają się już do pracy trafiają do rzeźni. Tylko tak można jeszcze na nich zarobić. Właściciel podjął już decyzję – za kilka tygodni Santosa zabierze handlarz. Prawdopodobnie trafi do rzeźni w Rawiczu, lub w kilkunastogodzinnym transporcie zostanie przewieziony do rzeźni we Francji lub we Włoszech. Przez wiele lat pracował dla człowieka, a teraz ten sam człowiek skazuje go na najgorszą śmierć.   Chcielibyśmy ocalić go przed rzeźnią. Właściciel wycenił jego życie na 2700 złotych, to cena jaką otrzymałby w rzeźni. Mamy czas do końca miesiąca, aby zebrać kwotę potrzebną na jego wykup. Z państwa pomocą możemy ocalić życie Santosa i zabrać go do naszego schroniska gdzie dołączy do stada wielu uratowanych przez nas koni.   https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/ Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów: Biuro 22 349 97 74 Ilona 797 649 508 Dominika 797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.