Fortuna jest uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Fortuna jest uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Fortuna jest uratowana!

Fortuna jest uratowana!


Fortuna przyjechała do Pigży. Bardzo szybko została wypuszczona z innymi końmi na padok. Świetnie się dogaduje z pozostałymi mieszkańcami stajni. To niezwykle piękna klacz. Nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi. Każdy nowy człowiek musi poczekać i zasłużyć sobie na jej względy.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i uratowali życie Fortuny. Klaczka dziękuje Wam głośnym rżeniem 🙂

Fortuna ma już 18 lat i jest koniem pracującym. Swoją karierę zaczynała na Służewcu. Piękna i smukła startowała w wyścigach. Ale na torze sprawdzają się tylko młode i silne konie. Mają się ścigać i wygrywać. Dlatego już po kilku latach, kiedy Fortuna zaczęła osiągać

coraz gorsze wyniki w gonitwach, została sprzedana do innej stajni. Tam zaczęła pracować w szkółce jeździeckiej. W międzyczasie urodziła i wychowała cztery źrebięta, które później zostały sprzedane.
Niestety lata lecą i Fortuna staje się coraz bardziej bezużyteczna. Nie może już rodzić źrebiąt. Nie ma też tak dobrej kondycji jak kiedyś. A w szkółce jeździeckiej nie jest łatwo – konie pracują dużo i ciężko. Fortuna wymaga doświadczonego jeźdźca, a o takiego trudno w niewielkim ośrodku jeździeckim. Tutaj lepiej sprawdzają młodsze i mniej energiczne konie. Dlatego dla Fortuny nie ma tu już miejsca.
Jak wiele innych koni może trafić do rzeźni. W szkółce trzeba pracować i zarabiać na przysłowiową miskę owsa. Fortuna już nie zarabia na siebie – niepotrzebnie zajmuje miejsce w boksie. Musi opuścić stajnię. Tę, która przez ostatnie lata była jej domem. Właściciel zdecydował się sprzedać ją handlarzowi. Próbował znaleźć innego kupca ale nikt nie chce kupić wyeksploatowanego konia. Nie ochroni jej ani dobre pochodzenie, ani dostojny chód – rasowe konie szybko się „zużywają” i szybko tracą na wartości.
O Fortunie dowiedzieliśmy się od pani Agaty, która zna ją od dawna.
Poprosiła nas o pomoc w ocaleniu życia tej klaczy. Obiecaliśmy zrobić, co w naszej mocy, wierząc, że jak zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Fortuna zasłużyła na godną emeryturę. W naszej stajni zapewnimy jej spokojną starość i bezpieczeństwo. Dostaliśmy czas do 10 czerwca na zdobycie 2500 złotych. Razem na pewno nam się uda! Prosimy o wsparcie naszej akcji!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.