Wielki Marsz dla zwierząt przeszedł pod Sejm i Ministerstwo Rolnictwa - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Wielki Marsz dla zwierząt przeszedł pod Sejm i Ministerstwo Rolnictwa - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Wielki Marsz dla zwierząt przeszedł pod Sejm i Ministerstwo Rolnictwa

Wielki Marsz dla zwierząt przeszedł pod Sejm i Ministerstwo Rolnictwa

Ponad dwa tysiące Polek i Polaków przeszło ulicami Warszawy pod Ministerstwo Rolnictwa i Sejm. Pytali rządzących, co się stało z obiecywaną dobrą zmianą dla zwierząt.

Mimo publicznych obietnic wprowadzenia dobrych zmian w prawie dla zwierząt, w tym zakazu ich chowu na futra, występów cyrków ze zwierzętami, trzymania psów na łańcuchu i uboju rytualnego, politycy rok temu wycofali się z “Piątki dla zwierząt. A na horyzoncie nie widać żadnych perspektyw na obiecywane zmiany.

Na demonstrację przyjechali mieszkańcy wsi, w których znajdują się fermy. Pojawiły się też osoby z całej Polski, które rozliczą polityków z obietnic przy urnach wyborczych. Na scenie głos zabrali politycy partii rządzących m.in Małgorzata Tracz, Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Piekarska, Hanna Gil Piątek i Paweł Suski. Pojawili się także przedstawiciele największych organizacji prozwierzęcych, mec. Katarzyna Topczewska oraz dyrektor poznańskiego ZOO Ewa Zgrabczyńska.

Najważniejsze postulaty, o które walczymy od lat, pojawiły się w Sejmie w formie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt już pięciokrotnie! “Piątka dla zwierząt” była szóstą próbą i była najbliżej realizacji, ale garstka lobbystów ponownie okazała się być mocniejsza niż 70% polskiego społeczeństwa, które popiera te zmiany– mówił ze sceny Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.