Wyrok w sprawie Siby - niestety w zawieszeniu - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Wyrok w sprawie Siby - niestety w zawieszeniu - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Wyrok w sprawie Siby – niestety w zawieszeniu

Wyrok w sprawie Siby – niestety w zawieszeniu

Dziś w sądzie w Działdowie zapadł wyrok w sprawie znęcania nad klaczą Sibia. Właściciel klaczy, lekarz weterynarii Jerzy P. utrzymywał klacz przez długi czas w niewyobrażalnym cierpieniu spowodowanym ogromną, nieleczoną raną po wyrwanym przez siebie, wrośniętym kantarze. Sad orzekł wobec oskarżonego kare 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, zakaz prowadzenia działalności związanej z chowem i hodowlą zwierząt, zakaz posiadania koni i psów przez 10 lat oraz nawiązkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie w wysokości 5 tys. złotych. Obecna na rozprawie nasza pełnomocnik adwokat Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Topczewska żądała dla oskarżonego kary bezwzględnego pozbawienia wolności oraz przede wszystkim zakazu wykonywania zawodu lekarza weterynarii, jednak sąd uznał taką karę za zbyt represyjną. Będziemy składać apelację.

Na rozprawie, obrońca oskarżonego, mecenas Jan Wtulich stwierdził, że “zwierzęta przecież żyją po to by umrzeć z korzyścią dla człowieka”. Powstrzymujemy się od komentarzy…
To nie koniec sprawy, ponieważ oskarżony zapewne się odwoła od wyroku, jednak my się nie poddamy. Sprawiedliwości musi stać się zadość.
Ps: Sibie znalazła już DOM STAŁY pod Warszawą, gdzie cieszy się życiem. Wszystko dzięki ogromnej pracy naszej końskiej grupy vivowej smile emoticon A oto ona –https://www.ratujkonie.pl/2015/02/siba/

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.