Co zrobiliśmy - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Co zrobiliśmy - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Co zrobiliśmy

Od początku naszej działalności: Uratowaliśmy od rzeźni prawie 100 koni (więcej na „Nasze konie”) Zorganizowaliśmy ogólnopolską społeczną kampanię „Nie w moim imieniu”, przedstawiająca prawdziwe oblicze okrutnego transportu koni na rzeź z naszego kraju na południe Europy, która jako pierwsza wywołała szeroko zakrojoną dyskusję na temat barbarzyństwa transportów długodystansowych zwierząt na rzeź. (więcej na: „Sytuacja koni” oraz „Kampanie”). Zainicjowaliśmy regularną akcję informacyjną w formie ulotek oraz informacji na internecie dotyczącą problematyki transportów koni na rzeź do Włoch. Jako pierwsi zainicjowaliśmy również propozycję wypisania konia z listy zwierząt rzeźnych w Polsce na wzór stanów Kalifornia oraz Illinois gdzie konsumpcja oraz sprzedaż mięsa koni są prawnie zakazane i gdzie organizacje pozarządowe z silnym społecznym poparciem pragną całkowitego zakazu zabijania koni dla konsumpcji oraz innych celów w całych Stanach Zjednoczonych. Pragniemy aby podobne prawo istniało także w Polsce. Propagujemy na szeroką skalę poszanowanie praw koni, jako praw zwierząt, proponując alternatywę dla sprzedaży koni na rzeź, przejmując je lub

odkupując od właścicieli ofiarowując końska emeryturę, interweniując w sytuacjach kryzysowych czy pomagając wymiarowi sprawiedliwości wymierzyć karę końskim oprawcom.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.