IWAN - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! IWAN - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
IWAN

IWAN

Historie Iwana  trudno ubrać w słowa. Wystarczy tylko jedno słowo które powie nam wszystko „cierpienie”. Nie wiemy dokładnie co się wydarzyło, ale jego stan zdrowia zarówno psychiczny jak fizyczny był bardzo zły. Lata służby u człowieka odbiły się na jego zdrowiu.

Szkółka jeździecka z której żył nie cieszyła się dobrą sławą, ale Powiatowy Lekarz Weterynarii nie miała zastrzeżeń. W końcu po latach właściciele postanowili zlikwidować szkółkę, a konie wyprzedać. Wszystkie  konie znalazły nowych nabywców oprócz Iwana. Nikt go nie chciał z wyjątkiem handlarza. Stare wyeksploatowane konie nie mają szans na  znalezienie kupca. Tak wystraszonego konia dawno nie widzieliśmy. Staruszek trząsł się na widok człowieka. Był niedożywiony i zaniedbany. Miał ropny wyciek z nosa i ciężki oddech świadczący o infekcji. Po długich negocjacjach i oporach ze strony właściciela doszliśmy do porozumienia. Wezwaliśmy weterynarza, który stwierdził że koń ma zołzy. To bardzo niebezpieczna zakaźna choroba dróg oddechowych wywołana paciorkowcem. Natychmiast lekarz podał antybiotyk. Stwierdził także problemy z zębami przez co koń miał problem z przeżuwaniem. Teraz Iwan mieszka u nas w stajni i na zapewnioną dożywotnią opiekę i spokojną, bezpieczną starość.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.