RUDIK - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! RUDIK - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
RUDIK

RUDIK

Rudika poznaliśmy w 2013r. Kiedy mały Rudi się urodził, nie zauważono, że jego kopyto rośnie nieprawidłowo. Nikt nie zwracał na to uwagi, bo najważniejsze wydawało się to, że mały brykał, był zdrowy i rósł jak na drożdżach.Właściciel zorientował się, że coś jest nie tak dopiero po upływie roku. Postanowił sprzedać Rudzika jak najszybciej. Jednak zainteresowani szybko zauważali deformację nogi i rezygnowali z kupna. Tak mijały miesiące, a problem z kopytem pogłębiał się coraz bardziej.
Rudzik ma już półtora roku i byłby całkowicie zdrowym koniem, gdyby jego właściciel w porę wezwał fachowca od korekcji kopyt. Rok temu wystarczyłaby podkowa ortopedyczna. Ale hodowca nie ma czasu i pieniędzy na leczenie konia. Rudi jest dla niego zwykłym odpadem hodowlanym, a miejsce takich koni jest w rzeźni.
Dla nas Rudi jest wspaniałym młodym koniem o wyjątkowo oryginalnym umaszczeniu. Niezwykle kontaktowy i ufny w relacji z człowiekiem. Z daleka wygląda zjawiskowo, ale kiedy podchodzi się bliżej widać, że potrzebuje pomocy człowieka. Kopyto Rudzika jest mocno zdeformowane i zaczyna mu to utrudniać chodzenie. W opinii lekarza weterynarii Rudi potrzebuje operacji, ale rokuje całkowity powrót do zdrowia! Właściciel nie widzi sensu w inwestowaniu w leczenie konia. Woli go sprzedać handlarzowi i mieć problem z głowy. Dzięki naszym darczyńcom, wykupiliśmy Rudika i opłaciliśmy operację. Niestety koń nie odzyskał pełną sprawność w nodze.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.