Kryza - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Kryza - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Kryza

Odeszła od nas
Imię: Kryza
Wiek: ok. 33 lata
Płeć: Kobyłka
Miesięczny koszt utrzymania: 450 zł
Historia, stan zdrowia i ogólne informacje: Kryza, dla przyjaciół Krystyna to koń, który pisząc w skrócie przeszedł piekło….
Była u chorego psychicznie mężczyzny, który się nad nią znęcał. Gdy do nas trafiła, niebyła klaczą, lecz żywym szkieletem. Ma słabe serce, które ledwo bije. Dlatego ważne jest, by mogła cieszyć się każdym kolejnym nadchodzącym dniem. Klacz ma ok. 22 lat, więc potrzebuje troskliwej i fachowej opieki. Gdy pierwszy raz była czesana, stała jak zaczarowana nie wierząc, że człowiek poświęca swój czas właśnie jej. Z początku miała kłopoty z trawieniem, Kryzunia dostaje specjalnie przygotowane obiady – marchewkę w plasterkach. Specjalne musli dla koni starszych, witaminy Teraz powoli odzyskuje siły, choć nadal jej spacer na wybiegu polega głównie na staniu w bezruchu To koń, który szuka kogoś, kto podaruje mu zasłużoną emeryturę na zielonej trawce. Kryza jest spokojna, bardzo uwielbia czyszczenie,  jest bezproblemowa i bezpieczna w obejściu. Klacz oprócz słabego serca ma problemy z krążeniem, oraz nogami. Ponadto jej dolna warga ma paraliż, więc zwisa luźno. Oprócz tego koń właściwie nie widzi. Kryza poza lekami wspomagającymi jej organizm, przede wszystkim potrzebuje kogoś, kto otoczy ja opieką, pogłaszcze, przytuli a przede wszystkim pokocha …. Jest warta uwagi, oddana i wdzięczna za drugie życie.

Urodziny Krystynki
Kilka dni temu, do naszej stajni przyjechał mężczyzna z dzieckiem, któremu chciał pokazać konie. Ku naszemu i jego zaskoczeniu okazało się, iż mężczyzna ten zna Naszą Krysię!Człowiek ten znał Krystynę, gdy  jeszcze należała do starszego mężczyzna, u którego  ciężko pracowała w polu.  Krysia  miała wtedy 18 lat!
A było to dokładnie….13 lat temu!Nasza Krystyna ma obecnie 31 lat!!! Piękny koński wiek.Od dzisiaj przyjęliśmy iż data 10.06  będzie datą Urodzin Krysi. To w tym dniu poznaliśmy jej wiek i część historii konia, której do tej pory nie znaliśmy. To w tym dniu szczególnie skłoniliśmy się do rozmyślań nad tym jak mało koni dożyje takiego wieku, nie tylko ze względu na  indywidualną żywotność ale także w wyniku działań człowieka. Jak mała ilość koni ma tyle szczęścia co Krysia, która teraz przeżywa swoją prawdziwą końską i jak najbardziej zapracowaną emeryturę.

Jeśli chciałbyś sprawić urodziny prezent Krysi, podaruj jej prawdziwe pełnowartościowe jedzenia dla Seniora. Krysia ma duże ubytki w zębach, i ma problemy z rozdrabnianiem pokarmu. W obecnej chwili dostaję,  ześrutowane mieszanki  różnorodnych zbóż oraz mielone siano. Ze względu na to najlepsze dla niej byłoby musli, z małą zawartością dużych ziaren oraz dużą ilością drobno pociętych ziół i traw. Krysia tak naprawdę ucieszy się z każdego urodzinowego prezentu.
Ty też możesz objąć mnie wirtualną adopcją!
Moim wirtualnym opiekunem jest: Pani Anita Szwedo oraz Pani Iza Dziewanowska


Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.