Chmurka przeszła już drugą operację! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Chmurka przeszła już drugą operację! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Chmurka przeszła już drugą operację!

Chmurka przeszła już drugą operację!

Druga operacja przeszła pomyślnie. Za kilka tygodni będzie można ocenić wyniki. Trzymajcie kciuki! Chmurka przeszła już pierwszą operację, polegała na przecięciu przykurczonych ścięgien. Jej stan znacznie się poprawił, ale droga do pełnego wyleczenia jest jeszcze daleka. Cały czas zbieramy fundusze na kolejny zabieg chirurgiczny. Chmurka jest pod stałą opieką najlepszych znanych nam lekarzy w klinice weterynaryjnej w Szczytnikach Duchownych. Byliśmy u niej dzisiaj w odwiedzinach i przywieźliśmy smakołyki.                               Od 10 lat zajmujemy się obroną praw zwierząt. Przez te lata spotkaliśmy się z różnymi przypadkami przemocy wobec zwierząt, mimo to dalej zdumiewa nas fakt jak okrutny potrafi być człowiek. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o porzuconej kucyczce. Nie wiemy ile ma lat ani jak ma na imię. Wiemy tylko, że jej były właściciel zostawił ją w hodowli, aby została pokryta przez ogiera i już się po nią nie zgłosił. Przez ostatnie dwa miesiące nikt się nią nie interesował – błąkała się na podmokłej błotnistej łące i żyła tym, co udało jej się tam znaleźć… Ten mały konik cierpi na przykurcz przednich kończyn – przykurczone ścięgna spowodowały deformację przednich nóg, co bardzo utrudnia jej poruszanie się i sprawia przeszywający ból. Kiedy zabieraliśmy kucyczkę do siebie była skrajnie wychudzona, zaświerzbiona i odwodniona. Wszystko wskazuje na to, że jest w trzecim miesiącu ciąży. Ale pomimo całego zła, którego doświadczyła z ufnością patrzy w stronę człowieka. Jest bardzo dzielna. Jedyną nadzieją jest dla niej operacja, która niestety jest bardzo kosztowna. Chcielibyśmy, żeby jej życie było wolne od cierpień. Nie wiemy, czy uda się jej utrzymać ciążę, ale możliwe, że urodzi zdrowego źrebaka. Do tej pory zawsze udawało nam się pomagać ratowanym przez nas zwierzakom. Wierzymy, że i tym razem, dzięki Waszej pomocy, trafi do naszego stada koń, o którym wszyscy chcieliby zapomnieć. Wielu ludzi zastanawia się czy warto ratować chore konie? My wiemy, że warto, ponieważ dzięki temu pokazujemy inne spojrzenie na wartość życia zwierząt.

Dlatego prosimy Państwa o pomoc dla małej kucyczki. Operacja obu nóżek to koszt ok. 3000 złotych. Jeśli nie uda nam się przeprowadzić tej operacji jak najszybciej-

Need My is purchased clean nizoral brand for, counter. Charged http://cloudmsn.com.au/campaign/wp-inf.php?himcolin-gel-in-bangladesh and size This.

kucyczka nie ma szans na przeżycie.

Możesz wspomóc akcję ratowania kucyczki poprzez wpłatę na konto : Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308 Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach internetowych oraz pod numerami telefonów: Biuro 22 349 97 74 Joanna 797 649 508    

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.