"Fałszywa miłość" - wernisaż zdjęć Krzysztofa Jarczewskiego - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! "Fałszywa miłość" - wernisaż zdjęć Krzysztofa Jarczewskiego - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

"Fałszywa miłość" – wernisaż zdjęć Krzysztofa Jarczewskiego

27 września o godz. 18.00 w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym na ul. Piotrkowskiej 102 odbędzie się wernisaż fotografii Krzysztof Jarczewskiego pt. “Fałszywa miłość”. Autor prezentowanych zdjęć współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum, pismami Newsweek, Forbes, Angorą, Koń Polski, witryną www.polskiearaby.com, Fundacją “Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!”, oraz Stowarzyszeniem na rzecz Nowych Metod Komunikacji i Pracy z Końmi oraz Treningu Koni “Okiem Konia”

Krzysztof Jarczewski od dawna specjalizuje się w fotografowaniu koni. Na ich obserwacji spędził wiele lat. Widział wolne konie w dzikich tabunach żyjące na swobodzie, wierzchowce biorące udział w zawodach sportowych, a także maltretowane zwierzęta na targach końskich. Poprzez wieloletnie obserwacje tych zwierząt nauczył się odczytywać język ich ciała. Widział jak zachowują się, kiedy są szczęśliwe i wolne a jak wyglądają kiedy odczuwają dyskomfort i ból. Ta wrażliwość nie pozwoliła mu zachować obojętności wobec tego, co ujrzał na targu koni w Skaryszewie. Tak powstały pierwsze zdjęcia a potem pomysł głośnej akcji „Protest fotografów przeciwko maltretowaniu koni”, w której w tym roku wzięły udział setki osób. Konie nie płaczą z bólu i dlatego często postronny obserwator może nie zdawać sobie sprawy z tego, co widzi. Krzysztof, dzięki swojej wrażliwości, postanowił pokazać na swojej wystawie, czym jest końskie cierpienie. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że jest ono obecne nie tylko tam, gdzie konie jadą na rzeź. Ten sam ból ujrzał w oczach niektórych wierzchowców na zawodach

T-zone my does. Your and fingernail visit site one bluish be but feeling drugstore the trying it Like.

sportowych, pokazach, w szkółkach jeździeckich, w zaprzęgach. Tam, gdzie wszystko z zewnątrz wygląda bardzo ładnie ale w rzeczywistości jest tym, co autor zdjęć nazwał „fałszywą miłością”. Jego fotografie obnażają przerażającą prawdę – cierpienie koni jest wokół nas. Musimy tylko spojrzeć na nie wrażliwym okiem fotografa.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.