Piszemy do europosłów w sprawie 8hours - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Piszemy do europosłów w sprawie 8hours - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Piszemy do europosłów w sprawie 8hours

Piszemy do europosłów w sprawie 8hours

Kochani, przyszedł czas aby poruszyć niebo i ziemię by zakazać transportów długodystansowych w UE. Piszemy do naszych eurodeputowanych aby poparli petycję 8hours. Czasu jest bardzo bardzo mało a drugiej szansy może nie być. Poniżej znajduje się przykład listu, należy go skopiować i przesłać mailem do Waszych europosłów. Oczywiście, zachęcamy też do pisania własnych listów, ważne a by dokładnie wytłumaczyć odbiorcy, że prosimy o poparcie akcji 8hours. Oto lista polskich europosłów: http://www.europarl.europa.eu/members/expert/groupAndCountry/search.do?country=PL&language=PL
Ich adresy można też skopiować stąd:
adam.bielan@europarl.europa.eu; piotr.borys@europarl.europa.eu; jerzy.buzek@europarl.europa.eu; tadeusz.cymanski@europarl.europa.eu; ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu; lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu; adam.gierek@europarl.europa.eu; marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu; andrzej.grzyb@europarl.europa.eu; malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu; jolantaemilia.hibner@europarl.europa.eu; danuta.huebner@europarl.europa.eu; danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu; sidonia.jedrzejewska@europarl.europa.eu; filip.kaczmarek@europarl.europa.eu; jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu; michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu; lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu; pawelrobert.kowal@europarl.europa.eu; jan.kozlowski@europarl.europa.eu; jacek.kurski@europarl.europa.eu; ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu; boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu; krzysztof.lisek@europarl.europa.eu; elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu; bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu; marekhenryk.migalski@europarl.europa.eu; slawomir.nitras@europarl.europa.eu; jan.olbrycht@europarl.europa.eu; wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu; miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu; tomasz.poreba@europarl.europa.eu; jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu; jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu; joanna.senyszyn@europarl.europa.eu; czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu; marek.siwiec@europarl.europa.eu; joanna.skrzydlewska@europarl.europa.eu; boguslaw.sonik@europarl.europa.eu; konrad.szymanski@europarl.europa.eu; roza.thun@europarl.europa.eu; rafal.trzaskowski@europarl.europa.eu; jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu; jacekwladyslaw.wlosowicz@europarl.europa.eu; janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu; pawel.zalewski@europarl.europa.eu; artur.zasada@europarl.europa.eu; janusz.zemke@europarl.europa.eu; zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu; tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu;
Oto treść listu:
“Szanowny Panie Pośle/Szanowna Pani Poseł,
Zwracam się do Pani/Pana z ogromną prośbą o wsparcie kampanii 8hours zainicjowanej w Parlamencie Europejskim przez posła Dana Jorgensena.
Od czasu pierwszej kampanii społecznej Vivy w Polsce na temat transportów minęło ponad 10 lat, a jednak przez te lata naszemu krajowi udało się utrzymać niechlubną pozycję lidera w wysyłaniu zwierząt na rzeź. Pomimo istniejącego od 2007 roku Rozporządzenia UE, ogromna większość transportów nie respektuje prawa, gdyż to się po prostu opłaca. Transporty żywych koni, krów, świń czy młodziutkich cieląt jadą z Polski dniami i nocami do rzeźni we Włoszech czy we Francji. Karmienie, pojenie i odpoczynek zwierząt jest w praktyce kwestią umowną, co wykazały raporty niezależne (których streszczenia znajdują się tutaj: http://www.8hours.eu/gen_upload/73904_aa_ib_02-11_en_web.pdf oraz po polsku tutaj: https://www.ratujkonie.pl/raport-o-dlugodystansowych-transportach-zwierzat/ ) a także raporty unijnej jednostki FVO monitorującej wdrażanie prawa UE ( https://www.ratujkonie.pl/category/raport-o-transportach-zwierzat/raport-2008/ ). Tak więc zdjęcia koni i innych zwierząt transportowanych z Polski na rzeź z kampanii Vivy sprzed 10 lat są nadal jak najbardziej aktualne.
Zwracam się do Pani/Pana z gorącą prośbą o poparcie akcji 8hours, której celem jest zakazanie transportu długodystansowego w UE. Traktat Lizboński, którego artykuł 13 wyraźnie stwierdza, że zwierzęta czują a UE musi brać pod uwagę ich dobrostan formułując prawo, daje prawo obywatelom UE wpływania na legislację drogą demokracji bezpośredniej. Jeśli milion obywateli podpisze się pod wnioskiem o nowe prawo, Komisja Europejska będzie musiała się do tego prawa ustosunkować. W imieniu milionów zwierząt wywożonych co roku z naszego kraju na rzeź, proszę Pana/Panią o poparcie akcji 8hours na stronie www.8hours.eu.
Z poważaniem, ……………………….”
Przesyłajcie informacje na temat kampanii Waszym przyjaciołom, znajomym, rodzinie. Zachęcamy do organizacji zbiórek podpisów w Waszych miejscowościach, miejscach pracy, szkołach, na uczelniach, wśród krewnych. Wszystkie infomacje i materiały znajdziecie tutaj: http://www.blog.viva.org.pl/8hours/
Pytania? Piszcie: aneta@viva.org.pl

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.