Koń września - zbieramy pieniądze na chorą Bellę - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Koń września - zbieramy pieniądze na chorą Bellę - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Koń września – zbieramy pieniądze na chorą Bellę

Koń września – zbieramy pieniądze na chorą Bellę

W sierpniu na Zenka udało nam się uzbierać łącznie 859,31 zł – Dziękujemy! Zebrane pieniądze pokryją koszty zakupu paszy i odżywek dla naszego nowego podopiecznego. Kwota ta wystarczy także na opłacenie usług kowala oraz na niezbędne szczepienia.
We wrześniu Koniem miesiąca jest Bella, 13-letnia niewidoma kobyłka, która trafiła do Fundacji Viva! ponad 2 lata temu. Bella została wykupiona od handlarza od którego wykupiliśmy też Balladę , Semira i Junę. Bella była zamknięta w brudnej piwnicy, w której nie miała dostępu do światła – kobyła nie widzi, to nie potrzebuje światła – uzasadnił fatalne warunki przetrzymywania czującej istoty sprzedawca. Nie wiemy ile klacz była przetrzymywana w tych warunkach, ale dzięki wpłatom sympatyków Fundacji mogliśmy ją wykupić i zapewnić jej szczęśliwy dom.

Po przewiezieniu do nowego domu Bella była bardzo nieufna w stosunku do ludzi. Gdy tylko ktoś się do niej zbliżał, kobyłka uciekała w głąb boksu i odwracał się zadem do wejścia. Wystarczyło kilka tygodni w nowym miejscy by Bella zrozumiała, że człowiek nie musi być jej wrogiem, a życie może być radosne. Razem z, nieżyjącą już, Kryzą poznawały świat, którego nie mogły zobaczyć. Niestety spokój Belli zakłócają nawracające problemy z oczami.

Bella straciła wzrok prawdopodobnie przez nieleczoną ślepotę miesięczną. Niestety choroba znowu powróciła i chociaż nie może już uszkodzić wzroku naszej podopiecznej, to powoduje u Belli silny ból. W tej chwili klacz przyjmuje środki przeciwbólowe oraz krople do oczu. Możliwe, że będzie trzeba usunąć operacyjnie zaatakowaną przez chorobę gałkę oczną Belli. W ramach Konia miesiąca zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów wizyty lekarza, środków przeciwbólowych, kropel do oczu i być może na operację. Łącznie potrzebujemy około 1000 zł. Prosimy – pomóżcie nam w pokryciu kosztów leczenia Belli, kobyłka wystarczająco się już w życiu nacierpiała, połóżmy temu kres.

Uwaga! Akcja „Koń miesiąca” ma oddzielny numer konta!

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Bank DnB Nord 27 1370 1109 0000 1706 4838 7311
z dopiskiem: Koń miesiąca – Bella
Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę.


 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.