Mamy fundusze na wykup Polanki. Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Mamy fundusze na wykup Polanki. Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Mamy fundusze na wykup Polanki. Dziękujemy :)

Mamy fundusze na wykup Polanki. Dziękujemy :)

Kiedy pojechaliśmy odwiedzić dom adopcyjny, w którym mieszka jeden z naszych koni, dowiedzieliśmy się o klaczy z sąsiedniej wsi czekającej na transport do rzeźni. Pojechaliśmy tam natychmiast. Informacja, niestety, okazała się prawdziwa. W gospodarstwie są 2 konie. Klacz Polanka i jej 10 miesięczny źrebaczek. Gospodarz kupił Polankę 10 lat temu. Miała rodzić źrebaki i tak zarabiać na swoje utrzymanie. Do tej pory spisywała się doskonale. Ale ostatnio podupadła na zdrowiu, a jej ostatni poród był bardzo skomplikowany i źrebię urodziło się z niedowagą. Mimo tego właściciel podjął kolejną próbę pokrycia klaczy. Tym razem Polanka nie zaszła w ciąże. I tak wydała na siebie wyrok. Gospodarzowi nie jest potrzebny koń, który na siebie nie zarabia. Postanowił sprzedać klacz, aby nie ponosić kosztów jej utrzymania.
Polanka czeka na transport, który zabierze ją prosto do rzeźni. Klacz niczego jeszcze nie przeczuwa. Cały czas opiekuje się swoim źrebakiem. Chociaż mieszka w tym gospodarstwie wiele lat i oddała właścicielowi wszystkie swoje dzieci, to i tak nie zapracowała sobie na spokojną emeryturę w miejscu, które do tej pory było jej domem. Chcielibyśmy odkupić ich oboje, ale właściciel chce się pozbyć tylko matki.

Teraz jesteśmy jedyną nadzieją dla wysłużonej klaczy. Gospodarz dał nam czas do 20 grudnia na zapłatę 2800 złotych za życie Polanki. Jeśli uda nam się zebrać całą kwotę, Polanka przyjedzie do naszej stajni tuż przed Bożym Narodzeniem.  Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc! Razem możemy ocalić kolejne końskie życie!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.