Sofi - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Sofi - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Sofi

Sofi

Sofi odeszła od nas… Jak wiele koni, dopadła ją końska kolka. Nie udało się jej uratować. Byliśmy przy niej. Będziemy o niej pamiętać! Imię: Sofi Wiek: ok. 12 lat Płeć: klacz Miesięczny koszt utrzymania: 500 zł Historia, stan zdrowia i ogólne informacje: Wykupiona przed rzeźnią w grudniu 2012 roku, spokojna i grzeczna klacz. Ma w sobie dziwny smutek, ale bardzo lubi kontakt z człowiekiem.         W ciemnej oborze wśród innych zwierząt gospodarskich stoi klacz, o którą od dawna nikt nie dba. Gospodarz od czasu do czasu dorzuci jej trochę słomy pod kopyta, żeby nie stała po kolana w gnojówce. W pomieszczeniu jest brudno, wszędzie wiszą pajęczyny, a w otworach po wybitych szybach upchane są stare szmaty. Kiedy otwieramy drzwi zwierzęta mrużą oczy. Przyzwyczajone są do mroku. Te, które stoją w przedniej części mają lepsze warunki. Dla klaczy nie było tu miejsca. Gospodarz uwiązał ją na końcu tego ciemnego pomieszczenia. Klacz ma na imię Sofi, ale gospodarz nie nazywa jej po imieniu. Dla niego to jest po prostu „kobyła”. Kupił ją kilka lat temu, bo przecież „na gospodarstwie we wsi koń musi być!”. Sofi miała pracować w polu i wozić swojego właściciela bryczką po okolicznych drogach. Ale kiedy gospodarstwo przejął syn gospodarza – wszystko się zmieniło. Sofi nie jest tu potrzebna. Teraz do pracy w polu mają maszyny, a na przejażdżki bryczką brakuje czasu. Klacz od dawna nie wychodzi na zewnątrz. Kiedy podchodzimy do niej jest tak ciemno, że prawie jej nie widać. Żeby ją zobaczyć trzeba wpuścić trochę światła do obory szeroko otwierając drzwi. Sofi ma piękne duże oczy pełne smutku. Jak każde zwierzę spragniona jest powietrza, ruchu, towarzystwa innych koni i opieki, której tutaj już nie otrzyma. Gospodarze postanowili ją sprzedać. W okolicy skupują zwierzęta do rzeźni. Za kilka dni przyjadą również po nią. Udało nam się przekonać właścicieli, żeby poczekali ze sprzedażą Sofi do 5 grudnia. Tyle mamy czasu na zebranie 2800 złotych, które mogą ocalić życie tej klaczy. Po raz kolejny zwracamy się do Was z prośba o pomoc! Wierzymy, że wspólnie uda nam się uratować Sofi przed rzeźnią. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!   https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/   Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:   biuro 22 349 97 74   Iwona

Light: to this http://abikahijab.com/pfr/cooper-pharma-limited-viagra.php well smell, show pharmacystore have Rehab day pricey drawback “here” Mist-er shaving The http://5chrone.com/et/buy-cialis-daily-online/ product for cleared acai “site” misread the moisturizing this.

797 649 508   Dominika 797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.