Dobre wieści z Brna - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Dobre wieści z Brna - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Dobre wieści z Brna

cartoon_horseKilka dni temu dotarła do Nas bardzo miła i radosna wiadomość. Wiadomość z Brna.
Przebywający w Brnie Semir poddawany był przez ostatni miesiąc, różnym zabiegom weterynaryjnym. Zabiegi te głownie polegały na kilkakrotnym ostrzykiwaniu guza formaliną, badaniom endoskopwym, miał też przeprowadzoną trepanację zatoki.
Kilka dni temu dotarła do Nas bardzo miła i radosna wiadomość. Wiadomość z Brna.
Przebywający w Brnie Semir poddawany był przez ostatni miesiąc, różnym zabiegom weterynaryjnym. Zabiegi te głownie polegały na kilkakrotnym ostrzykiwaniu guza formaliną, badaniom endoskopwym, miał też przeprowadzoną trepanację zatoki.
Cały ten czas lekarze troskliwie nad nim czuwali i czuwają nadal. Konik jest w dobrej kondycji, ma dobry humor, apetyt. Ale co najważniejsze Semir może oddychać!
Gdy wyjeżdżał do Brna, oddychał jedynie dzięki tracheotomii. Przewody nosowe były całkowicie niedrożne. Guz się tak rozrósł że uniemożliwiał oddychanie przez chrapy.
W tym momencie Semir oddycha nie tylko dzięki tracheo, ale także ma drożny prawy przewód nosowy i częściowo oddycha również lewym!!!
Ostrzykanie formaliną tak zmniejszyło rozmiar guza że powrócił on do rozmiarów sprzed 5 miesięcy co bardzo dobrze rokuje na dalsze leczenie.
Początkowo lekarze byli sceptyczni, nie dawali wielu szans na powodzenie leczenia tym czasem wszystko ładnie się goi a walka z guzem trwa i póki co Semir ją wygrywa!
Miejmy nadzieję że już wkrótce wróci szczęśliwy i przede wszystkim zdrowy do domu!
Pierwszy miesiąc leczenia jak widać dał znakomite rezultaty. To jednak nie koniec kosztownego leczenia. Przed Semirem jeszcze długa droga do pełnego zdrowia. Miejmy nadzieję że kolejne miesiące lecznia przyniosą jeszcze lepsze wieści.
Dziękujemy Wszystkim za pomoc i umożliwienie leczenia Semira w Brnie, oraz za zainteresowanie losem naszego podopiecznego.
Osoby, które chcą nadal pomagać Fundacji w leczeniu Semira prosimy o kierowanie wpłat na konto:
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!
ul. Kopernika 6 m. 8 00-367 Warszawa
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.