Nowa Dyrektywa dotycząca koni - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Nowa Dyrektywa dotycząca koni - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Nowa Dyrektywa dotycząca koni

roro_container_shipMamy dla Was pozornie dobrą wiadomość – Parlament Europejski zatwierdził dyrektywę Rady w sprawie warunków zdrowotnych zwierząt, regulujących przemieszczanie i przywóz zwierząt z rodziny koniowatych z państw trzecich.
Jest to prawo, które ma chronić konie oraz zwierzęta koniowate w trakcie transportu np. z Ameryki Południowej do UE.
Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt stanowczo opowiada się jednak za całkowitym zakazem tychże transportów. Transporty koni oraz koniowatych z krajów trzecich do UE, czyli w praktyce transportowanie koni z Ameryki Południowej do włoskich rzeźni powinno i musi być zakazane, gdyż jak pokazuje to praktyka, żadne prawo nie jest w stanie uregulować i monitorować nieprawidłowości transportów we Wspólnocie, a zatem nie jest w stanie tego zrobić także poza nią.
Raporty Food and Veterinary Office z października 2007 (patrz: raporty) są bardziej niż krytyczne w ocenie wdrażania Rozporządzenia 1/2005 mającego gwarantować warunki transportu zwierząt na rzeź we Wspólnocie. Raporty z 2009 roku naszej organizacji oraz innych NGOs zajmujących się problematyką dobitnie pokazują jak niewiele się w tej kwestii zmieniło.
Transporty koni na rzeź to brutalne metody załadunku (z biciem, rażeniem prądem i kaleczeniem włącznie), ładowanie koni chorych, ciężarnych, kilkutygodniowych, starych, rannych (nierzadko tak kończą „karierę” sportowe konie jadące np. ze złamanymi nogami) oraz chorych zwierząt…
Transporty z krajów trzecich są to wszystkie wymienione wyżej „metody” plus dwu-trzytygodniowy transport statkiem z Brazylii czy Argentyny do włoskiej rzeźni.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.