Fatalne wieści z UE – Komisarz Dalli wypiera się danego słowa a politycy europejscy ignorują problem transportów zwierząt! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Fatalne wieści z UE – Komisarz Dalli wypiera się danego słowa a politycy europejscy ignorują problem transportów zwierząt! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Fatalne wieści z UE – Komisarz Dalli wypiera się danego słowa a politycy europejscy ignorują problem transportów zwierząt!

Komisarz John Dalli, który spotkał się z przedstawicielami koalicji 8hours 7 czerwca i który tego samego dnia przed kamerami poparł zakazanie transportów długodystansowych, tydzień później WYPARŁ SIĘ WSZYSTKIEGO i zapowiedział, że nie będzie wnioskował o poprawki do Rozporządzenia 1/2005 WE!!
Ponadto w poniedziałek 18 czerwca w Luksemburgu Rada ministrów rolnictwa UE zaadoptowała konkluzje na temat ochrony i dobrostanu zwierząt. Zawierają one odniesienia do transportów zwierząt.

Politycy ZIGNOROWALI  w zupełności problem transportów długodystansowych. Nie odnieśli się w żadnej mierze do ponad 1 100 000 podpisów Europejczyków pod petycją 8hours za zakazaniem transportów długodystansowych. Ponadto:
– Pomimo faktu, że Rada przyjmuje nowe dowody naukowe na temat transportów, ignoruje potrzebę rewizji prawa regulującego transport.
– Rada przyjmuje fakt, że Parlament Europejski przegłosował Pisemną Deklarację 49/2011 o zakazanie transportów długodystansowych, jednak ani słowem nie wspomina o petycji podpisanej przez ponad 1 100 000 Europejczyków.
– Rada przyznaje, że niektóre zapisy Rozporządzenia 1 2005 nie działają, lecz po prostu wzywa o lepsze ich wdrażanie. Niektóre z tych zapisów istnieją już od 20 lat od czasów Dyrektywy z 1991 roku, lecz nigdy nie były implementowane!
– W celu rozwiązania problemu, Rada wzywa do przyjęcia tzw. “Dobrych praktyk” nie wyjaśniając jednak czemu nie wiążący dokument miałby mieć lepszy wpływ na poprawienie sytuacji niż obowiązujące prawo.
-Rada następnie wzywa Komisję do brania pod uwagę dowodów naukowych dotyczących dobrostanu zwierząt przygotowując przyszłe poprawki do obowiązujących przepisów. NIE USTALA JEDNAK ŻADNEGO TERMINU.
Komentarz Fundacji Viva.
Jesteśmy zszokowani i głęboko rozczarowani zarówno skandaliczną postawą Komisarza Dalliego jak europejskich polityków.
Prosimy Was wszystkich o pisanie do Komisarza Dalliego aby DOTRZYMAŁ DANEGO SŁOWA I ZAKAZAŁ TRANSPORTÓW DŁUGODYSTANSOWYCH.
Wyślijcie list do Komisarza Dalliego i namówcie do tego Waszą, rodzinę, przyjaciół i znajomych.
http://www.8hours.eu/letter_to_dalli/
 
 
 
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.