Interwencja w kujawsko-pomorskim - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Interwencja w kujawsko-pomorskim - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Interwencja w kujawsko-pomorskim

Interwencja w kujawsko-pomorskim

W zeszłym tygodniu odezwała się do nas Inspektor Weterynarii z Torunia z prośbą o podjęcie działań interwencyjnych w jednym z gospodarstw. Właściciel pomimo pouczenia i kilku wizyt inspektora nie podjął leczenia swojego zwierzęcia. Klaczka około 10letnia cierpi z powodu poważnych zmian poochwatowych, doszło do przemieszczenia kości w puszcze kopytowej. Poruszanie się sprawia zwierzęciu trudność i silny ból. Jej właściciel nie przyjmuje do wiadomości konieczności pomocy podopiecznemu, który znajduje się w takim stanie. Twierdził, że należy moczyć nogi konia w wodzie przez kilka dni, oraz upuścić mu krew. Całe szczęście nie rozpoczął jeszcze takiego “leczenia”.
Interwencja przebiegła sprawnie. Dzięki opinii wydanej przez Inspektorat Weterynarii w Toruniu, Wójt gminy Zławieś Wielka wydał decyzję o odebraniu konia. Na miejsce przyjechała policja . Szybko zabraliśmy konia z pastwiska i przewieźliśmy do kliniki dla koni w Szczytnikach Duchownych. Czekamy na opinie lekarzy.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.