URATOWANY JAWOR ZOSTAŁ ADOPTOWANY - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! URATOWANY JAWOR ZOSTAŁ ADOPTOWANY - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
URATOWANY JAWOR ZOSTAŁ ADOPTOWANY

URATOWANY JAWOR ZOSTAŁ ADOPTOWANY

Czy zwierzę zasługuje na godną starość? Pytamy często właścicieli koni, którzy sprzedają konia handlarzowi. Wiedzą, że handlarz sprzeda na ubój, ale nie wzbudza to w nich refleksji, żalu i w końcu zmiany decyzji.

Jawor przez wiele lat woził człowieka na swoim grzbiecie. Zestarzał się I przyszedł czas na nowego konia, więc został sprzedany rolnikowi na wieś. Tam miał mieć wspaniałe warunki na resztę życia.

Kupił go rolnik, bo chciał mieć konia. Bo dziadek miał konia i ojciec też. W gospodarstwie zawsze był koń, to i on zapragnął. Niestety na krótko, bo już się odwidziało.

Jawor ma objawy COPD. Zdarza się, że ma ataki silnego kaszlu. Nic dziwnego skoro całe dnie stoi w boksie. Koń potrzebuje przestrzeni, świeżego powietrza, wybiegu i ruchu. Ale rolnik nie ma czasu żeby zajmować się koniem. Znudził się szybko i wydał niepotrzebnie pieniądze. Teraz chce je odzyskać. Postanowił więc sprzedać Jawora. Wiadomo, że do ubojni bo nikt inny oprócz handlarza nie kupi konia z problemami zdrowotnymi. Handlarz już tu był ale właściciel nie mógł znaleźć paszportu konia a bez paszportu ubojnia nie kupi od handlarza. Paszport już się odnalazł więc handlarz wkrótce się tu pojawi. O Jaworze dowiedzieliśmy się od naszego weterynarza. On zawsze wie który koń w okolicy pojedzie na ubój. Życie Jawora rolnik wycenił na 6500 zł. Jeśli mu zapłacimy to będziemy mogli go zabrać. Takich pieniędzy nie mamy więc negocjujemy czas który jest nam potrzebny. Poczeka do końca lutego.

Mamy nadzieję że wspólnie uda nam się ocalić Jawora przed okrutną śmiercią w ubojni.

Jeśli chcesz pomóc uratować Jawora możesz dokonać wpłaty z dopiskiem ”DLA JAWORA” na konto:

BANK BNPPARIBAS  84 1600 1462 1030 9079 0000 0019

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.