Klusia uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Klusia uratowana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Klusia uratowana!

Klusia uratowana!


Dziękujemy za włączenie się do akcji ratowania Klusi. Udało nam się!
Klucha jest bezpieczna, cały dzień spędza na padoku z innymi końmi. Nie chciała pozować do zdjęć, ponieważ miała lepsze zajęcia 🙂
Kluska mieszka w niewielkim gospodarstwie pod Bydgoszczą. Kilka lat temu jej właściciel kupił ją do rozpłodu. Miała zarabiać na swoje

utrzymanie rodzeniem źrebiąt i cieszyć oko gospodarza – bo na wsi trzeba mieć konia! Klucha urodziła 4 źrebaki. Gospodarz sprzedał maluchy handlarzowi. Nie wie, co się z później stało i dlatego nie ma wyrzutów sumienia. Ale my wiemy – wszystkie trafiły do rzeźni!
Kluska ma już 10 lat. Powinna dalej rodzić źrebaki. Niestety zawiodła swojego pana. W zeszłym roku zmogła ją ciężka choroba, która spowodowała poronienie. Wiejscy weterynarze nie wiedzieli co jej dokładnie dolega, ale jakoś ją odratowali. Przeżyła, ale nie może już zajść w ciążę. Na domiar złego dwa miesiące temu dostała ochwatu. Zaczęła generować straty. Jej czas w gospodarstwie dobiega końca…
Za kilka dni przyjedzie po nią handlarz. Ten sam, który zabierał wcześniej jej dzieci. Gospodarz będzie miał czyste ręce – przecież nie wie, gdzie handlarz zabierze Kluchę. Swoim wnukom, które są bardzo przywiązane do klaczy, powiedział, że Kluska będzie miała nowego właściciela. Dzieci uwierzyły, a gospodarz jest zadowolony. Kluska  jeszcze nie wie, co jej grozi.  Skubie sobie spokojnie trawę na przydomowym padoku. Cały czas ufa swojemu właścicielowi.
Możemy razem uratować Kluchę przed tragiczną śmiercią w rzeźni. Cena jej życia to 2500 złotych. Mamy czas do 20 sierpnia, aby uzbierać potrzebną kwotę. Prosimy – nie bądźcie obojętni! Razem zawsze nam się udawało.
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.