Rudik przyjechał do stajni w Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Rudik przyjechał do stajni w Pigży! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Rudik przyjechał do stajni w Pigży!

Rudi przyjechał do nas z kliniki. Na razie jest bardzo wystraszony. W czasie rekonwalescencji będzie częściej przebywał w boksie niż na padoku. Musimy dbać o to by nie nadwyrężał swojej zoperowanej nogi.
Dziękujemy Wam za pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy Klinice dla koni w Szczytnikach Duchownych za opiekę nad Rudim. Trzymajcie kciuki za jego pełny powrót do zdrowia!


Kiedy mały Rudi się urodził, nie zauważono, że jego kopyto rośnie nieprawidłowo. Nikt nie zwracał na to uwagi, bo najważniejsze wydawało się to, że mały brykał, był zdrowy i rósł jak na drożdżach.
Właściciel zorientował się, że coś jest nie tak dopiero po upływie roku. Postanowił sprzedać Rudzika jak najszybciej. Jednak zainteresowani szybko zauważali deformację nogi i rezygnowali z kupna. Tak mijały miesiące, a problem z kopytem pogłębiał się coraz bardziej.
Rudzik ma już półtora roku i byłby całkowicie zdrowym koniem, gdyby jego
właściciel w porę wezwał fachowca od korekcji kopyt. Rok temu wystarczyłaby podkowa ortopedyczna. Ale hodowca nie ma czasu i pieniędzy na leczenie konia. Rudi jest dla niego zwykłym odpadem hodowlanym, a miejsce takich koni jest w rzeźni.
Dla nas Rudi jest wspaniałym młodym koniem o wyjątkowo oryginalnym umaszczeniu. Niezwykle kontaktowy i ufny w relacji z człowiekiem. Z daleka wygląda zjawiskowo, ale kiedy podchodzi się bliżej widać, że potrzebuje pomocy człowieka. Kopyto Rudzika jest mocno zdeformowane i zaczyna mu to utrudniać chodzenie. W opinii lekarza weterynarii Rudi potrzebuje operacji, ale rokuje całkowity powrót do zdrowia! Właściciel nie widzi sensu w inwestowaniu w leczenie konia. Woli go sprzedać handlarzowi i mieć problem z głowy.
Jeśli pomożecie nam zdobyć pieniądze na wykupienie Rudzika, będziemy w stanie mu pomóc. Jego życie to 2300 złotych, które musimy zapłacić wwłaścicielowi do końca sierpnia. Lekarz zgodził się przeprowadzić operację za połowę ceny! Prosimy o włączenie się do naszej akcji. Rudi czeka na naszą pomoc!
Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 
 
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.