KOKOS URATOWANY! DZIĘKUJEMY! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! KOKOS URATOWANY! DZIĘKUJEMY! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
KOKOS URATOWANY! DZIĘKUJEMY!

KOKOS URATOWANY! DZIĘKUJEMY!

Kokos zapowiadał się bardzo dobrze jako koń sportowy. Taki koń potrzebuje odpowiedniego treningu. Regularnie. Niestety nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej – trafiał z rąk do rąk. W końcu stał się nerwowy i nadpobudliwy. Tak znalazł się u handlarza. O dziwo handlarz znalazł na niego kupca i tak zamiast do rzeźni trafił do przyjaznej stajni. Po dwóch latach Kokos poczuł się w nowym domu bezpiecznie, odzyskał spokój i zaufał swoim właścicielom. Ci jednak odsprzedali go dalej, do szkółki jeździeckiej.
Tam życie konia nie było lekkie – szczególnie w sezonie letnim, kiedy zaczynały się „obozy w siodle”. Kokos pracował ciężko, czasami po kilka godzin dziennie. I z pewnością pracowałby dalej, gdyby nie to, że wielokrotnie zrzucił jeźdźca. Okazało się, że przyczyną tych niefortunnych wypadków nie był jego butny charakter, a problemy z kręgosłupem. Takie są skutki zbyt wczesnego ujeżdżania koni. Zmiany w kręgosłupie postępują z czasem i często są nieodwracalne.
Kokos nie mógł dłużej pracować w ośrodku jeździeckim. Weterynarz stwierdził, że koń nie szybko wróci do pracy. A w szkółkach jeździeckich nie ma miejsca dla koni, które nie pracują. Na przysłowiową miskę owsa trzeba zarobić. Kokos już nie zarobi na swoje utrzymanie, dlatego postanowiono go sprzedać.
Historia Kokosa zatoczyła koło – znowu trafi do stajni handlarza. Jednak tym razem szanse, że ktoś go stamtąd wykupi są nikłe. Kontuzjowany koń nie ma szans na nowy dom. Kokos potrzebuje odpoczynku i fachowej opieki medycznej. Ma szanse na powrót do zdrowia, ale trzeba mu w tym pomóc. Oczywiście o wielogodzinnym chodzeniu pod siodłem nie ma mowy.
Jak zawsze chodzi o czas i o pieniądze. Jeśli do końca marca zdobędziemy 3300 złotych na wykupienie Kokosa, będziemy mogli dać mu czas na rekonwalescencję. Dlatego po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Damy mu najlepszą opiekę w naszej fundacyjnej stajni.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.