Koń lutego - Mazda - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Koń lutego - Mazda - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Koń lutego – Mazda

Bardzo nas cieszy, że możemy ten wpis zacząć od dobrych wiadomości. Semir, koń stycznia, jest już po endoskopii i zabiegach mających zmniejszyć naczyniaka. Weterynarz prowadzą naszego podopiecznego określiła jego stan jako dobry. Szczegółowe informacje o stanie zdrowia Semira podamy już wkrótce.  Kolejną dobrą wiadomością jest wynik zeszłomiesięcznej zbiórki, wspólnie uzbieraliśmy aż 1475,57 zł! Pieniądze zostały przeznaczone na pokrycie kosztów badania, leczenia oraz utrzymania Semira. Dziękujemy!
W lutym koniem miesiąca jest Mazda. Klacz przez kilka lat pracowała jako koń pociągowy dla swojego poprzedniego właściciela. Zapewne Mazda spędziłaby w ten sposób całe swoje życie, ale nagle pojawiły się u niej problemy zdrowotne, przez które nie mogła dalej pracować. Właściciel miał do wyboru leczenie Mazdy lub sprzedanie jej do rzeźni. Wybrał tą drugą możliwość. Całe szczęście Fundacja Viva! została powiadomiona o losie Mazdy i udało nam się przekonać właściciela, żeby nam ją oddał. Klacz przebywa teraz pod Krakowem i ciągle szuka nowego domu.
Mazda cierpi na COPD – przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która ogranicza u niej przepływ powietrza w płucach i powoduje problemy z oddychaniem. Schorzenie to jest nieuleczalne, ale można ograniczyć jego objawy, dzięki czemu choroba będzie mniej uciążliwa dla naszej podopiecznej. Mazda musi teraz przejść bronchoskopię, diagnostyczne badanie endoskopowe dróg oddechowych, która pozwoli ustalić czynniki wywołujące zaostrzenie objawów choroby. Koszt takiego badania to 400-600 zł.
Dzięki wynikom będziemy wiedzieli co musimy wyeliminować z  otoczenia Mazdy. Właśnie o pomoc w pokryciu kosztów bronchoskopii chcielibyśmy Was prosić w tym miesiącu. To dzięki niemu jej życie stanie się przyjemniejsze!
Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
z dopiskiem: Koń miesiąca – Mazda
Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę.
Dziękujemy.

Patronem akcji Koń miesiąca jest portal:

http://www.konie.wortale.net/
zachęcamy do jego odwiedzania.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.