Pierwsza Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni - Skaryszew 2011 - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Pierwsza Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni - Skaryszew 2011 - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Pierwsza Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni – Skaryszew 2011

W dniach 14 i 15 marca w Skaryszewie k/Radomia odbędą się Wstępy czyli Skaryszewski Jarmark Koński, którego początki wiążą się z przywilejem targowym nadanym przez króla Władysława  IV
w 1633 roku.
Targ odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu.
Na tym największym targu końskim w Polsce, a być może i w Europie, można zobaczyć wiele dramatycznych wydarzeń, jak np. dantejskie sceny podczas załadunku koni do samochodów, bardzo krótko wiązane konie, pijanych właścicieli, którzy pokazują zwierzętom, kto tu rządzi, oprawców bijących konie drucianymi batami i wiele innych przejawów brutalnego traktowania i maltretowania koni.
Próba zwrócenia uwagi na niewłaściwość takiego postępowania spotyka się zwykle z agresją ze strony handlujących, a bywa, że i oglądających, nawet w formie rękoczynów.
W tym roku chcę zaprosić fotografów do wspólnej akcji polegającej na fotograficznym nalocie na Skaryszew w celu udokumentowania tak ciemnych jak i jasnych stron końskiego targu. Myślę, że takie publiczne działanie może stać się impulsem do stopniowej zmiany społecznie akceptowanych norm w traktowaniu koni, szczególnie jeśli idzie o najbardziej brutalne i okrutne zachowania ludzi. Choćby nawet tylko przez te dwa dni, kiedy trwa jarmark. Wiem, że nie zadziała to od razu, lecz chciałbym przez nasze regularne naloty na różne końskie targi pokazać, że dobro konia leży na sercu wielu ludziom, a przyłapani na maltretowaniu zwierząt oprawcy będą rozliczani. Być może zmusimy ich w ten sposób do opamiętania się.
Nasze działanie fotograficzne realizowane będzie wspólnie i w porozumieniu z Fundacją “Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!” i Stowarzyszeniem na rzecz Nowych Metod Komunikacji i Pracy z Końmi oraz Treningu Koni “Okiem Konia”. Na terenie targu będzie znajdował się punkt informacyjny dla fotografów, w którym należy się zarejestrować. Od każdego z uczestników akcji oczekujemy, że prześle na ręce jej organizatorów pięć wykonanych przez siebie zdjęć z targu.
Planujemy zrobienie wystawy z “nalotu” na Skaryszew, która będzie pokazywana następnie w całym kraju ku przestrodze ludzi kochających konie inaczej.
Ponieważ nasze działanie ma być legalne, każdy uczestnik otrzyma identyfikator z napisem PRESS. W punkcie informacyjnym będzie można napić się kawy lub herbaty. Nocleg należy zapewnić sobie we własnym zakresie.
Do zobaczenia na targu.
Więcejinformacji udziela:
Krzysztof Jarczewski
krzysztof@jarczewski.pl

 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.