Najokrutniejsza firma hiszpańska transportująca konie na rzeź zatrzymana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Najokrutniejsza firma hiszpańska transportująca konie na rzeź zatrzymana! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Najokrutniejsza firma hiszpańska transportująca konie na rzeź zatrzymana!

whw_horse_transportMazas, hiszpańska firma wobec której istniało najwięcej zarzutów o łamanie prawa w trakcie transportowania koni nie posiada już licencji na pięć swych ciężarówek a dziesięć innych zostało zatrzymanych. Firma musi zapłacić kary pieniężne.
Udowodniono, że firma transportowała zbyt dużo zwierząt w ciężarówkach nie posiadających przegród zabezpieczających konie oraz nie przestrzegając obowiązkowych postojów. Wszystkie te uchybienia narażały konie na cierpienia i stres jeszcze przed śmiercią w rzeźni.
Kara ta jest zasługą dwóch organizacji, hiszpańskiej Asociación Nacional para la Defensa de los Animales (ANDA) oraz międzynarodowej koalicji Handle with Care coalition działającej na rzecz zakazu transportów zwierząt na rzeź.
Komentarz Fundacji Viva Akcja dla zwierząt
Cieszymy się oczywiście z ogromnego sukcesu jakim jest zatrzymanie barbarzyńskich transporterów maltretujących konie oraz łamiąacych obowiązujące w UE prawo. Problem transportów długodystansowych jednak pozostaje. Nasza organizacja twardo obstaje przy stanowisku całkowitego zakazu tychże transportów. Prawidłowe wdrożenie obowiązującego od dwóch lat prawa sprawi, że transporty te przestaną być rentowne, zatem zawsze znajdzie się transporter hiszpański, rumuński (te dwa kraje „konkurują” z Polską o pierwsze miejsce w eskportowaniu żywych koni na rzeź do Włoch i Francji) czy polski, który będzie prawo omijał ładując więcej niż 19 koni, nie robiąc przerw, nie pojąc koni ani ich nie wyładowując. Ofiarami tego procederu zawsze będą nie mogące bronić się zwierzęta.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.