W UE bez zmian - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! W UE bez zmian - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

W UE bez zmian

transport-pict-1Jak informowaliśmy wiele razy, podobnie jak inne organizacje prozwierzęce, od 2008 roku z niecierpliwością oczekujemy informacji z Komisji Europejskiej dotyczącej propozycji poprawek do obowiązującego od 2007 roku Rozporządzenia nieskutecznie regulującego transporty zwierząt na rzeź.
W 2008 roku w trakcie społecznych konsultacji nasza organizacja opowiedziała się za całkowitym zakazem tychże, powołując się na nieskuteczność prawa w tej kwestii. Od 2008 roku również FVO – specjalna jednostka unijna powołana do monitorowania transportów, raportowała liczne uchybienia i naruszenia prawa w przypadkach transportów zwierząt na terenie całej UE.
W 2008 roku powołano nową Komisję, nowym komisarzem ds. zdrowia i praw konsumentów, został Maltańczyk John Dalli, który wyraziwszy początkowe zainteresowanie sprawą do dzisiaj nie opublikował żadnej informacji dotyczącej stanu przygotowań prac nad poprawkami.
Tak więc minęły już ponad dwa lata … i pomimo dostarczenia przez organizacje pozarządowe raportu opisującego ogrom problemu oraz wielu sygnałów o naruszeniach prawa i maltretowaniu zwierząt, nic ze strony Komisji się nie wydarzyło w tym zakresie.
A jednak! Komisja pomimo żółwiego tempa w przygotowywaniu poprawek, które  mogłyby  uratować wiele koni i innych zwierząt transportowanych na rzeź w makabrycznych warunkach, wykazuje się zdumiewającą aktywnością na innych polach. Otóż zamiast działać na rzecz REALNYCH zwierząt, KE postanowiła zająć się zwierzętami wirtualnie poświęcając swój czas (oraz nakłady finansowe! ) na stworzenie gry internetowej pt. Farmland, gdzie korzystający z niej mogą się dowiedzieć jak powinno się postępować ze zwierzętami gospodarskimi (hodowla, transport, niestety kwestię zabijania zwierząt delikatnie pominięto).
Gra, dostępna w kilku językach oficjalnych tutaj:
http://www.farmland-thegame.eu/tech_sheet_07_transport_pl.html
opisuje dokładnie jak powinien wyglądać właściwy transport zwierząt.
W imieniu zwierząt transportowanych na rzeź w UE, nasza organizacja chciałaby gorąco zaapelować do współpracowników  komisarza Dalli.
Szanowni Państwo, internetowe zabawy nie zmienią niczego w brutalnej rzeczywistości, gdzie uprzedmiotowane zwierzęta traktowane jak „kawałek mięsa” są transportowane przez tysiące kilometrów często bez jedzenia, picia, bez wypoczynku, nierzadko chore lub ciężarne! W ich imieniu prosimy o jak najszybsze poprawki do Rozporządzenia 1/2005 WE które zakażą transportów długodystansowych. Straciliśmy już i tak mnóstwo czasu! Nie pora na internetowe gierki!
Jeśli natomiast ktoś z Was, którym drogie są REALNE zwierzęta chce im REALNIE pomóc drogą wirtualną, zachęcamy gorąco do zabawy :
http://www.blog.viva.org.pl/2010/07/14/farm-rescue-graj-i-wirtualnie-ratuj-pomagaj-realnie/

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.