Po długim leczeniu Roska jest już z nami ! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Po długim leczeniu Roska jest już z nami ! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Po długim leczeniu Roska jest już z nami !

rosaTa 14 letnia gniada piękna klacz, kiedyś była temperamentnym sportowcem odnoszącym wiele prestiżowych sukcesów. Teraz jej życie wygląda inaczej. Po sławie i blasku na parkurze – pozostały niedoleczone kontuzje, a w miarę upływu czasu także i problematyczne komplikacje. Rosa ostatni rok spędziła w końskich szpitalach na Służewcu i w Gliwicach.
Na wiosnę zeszłego roku miała zdejmowaną część kopyta, następnie przeprowadzono operację usunięcia odprysku kości w stawie pęcinowym. Jakby tego było mało u Rosy stwierdzono rzekomego raka kopyta. Po długim i bolesnym leczeniu uratowano kopyto. Odstąpiono od zaplanowanej operacji zespalania stawu koronowego ( są dobre rokowania, a to bardzo nieprzyjemny zabieg dla konia ze wzgledu na długą i nieprzyjemną, bolesną rehabilitację)
Koszt leczenia Rosy był olbrzymi. Po uregulowaniu rachunku w jednym szpitalu dostaliśmy następny, który opiewał na łączną kwotę 3700 zł (Artroskopia-2000; leki po artroskopii-500; leczenie raka ściany kopytowej-1200), plus opłacenie szpitalnego pensjonatu.
Przyszłość Rosy dr. Golonka określił jako padokowo-rekreacyjną z dużym naciskiem na padok (najlepiej żeby głównie chodziła po padoku, ewentualnie od czasu do czasu spacerek stępo-kłus. Rosa pilnie szuka kochającego domu, to koń który potrzebuje uwagi. Jeśli nie dostaje jej od ludzi od razu szuka takiego kontaktu z drugim koniem. Tak właśnie Rosa zaraz po tym jak do nas trafiła zakochała się w Piorunie. Była gotowa zrobić wszystko by móc z nim być- nawet przeskoczyć wysokie ogrodzenie na trzech zdrowych nogach. Jeśli możesz zaopiekować się Rosą i otoczyć ją troskliwą opieką i miłością, napisz lub zadzwoń do nas. Rosa jest sympatycznym i grzecznym koniem. Ma swój charakter, ale i wiele miłości do podarowania odpowiedniej osobie.

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.