Mamy już fundusze na badania Figaro! Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Mamy już fundusze na badania Figaro! Dziękujemy :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Mamy już fundusze na badania Figaro! Dziękujemy :)

Mamy już fundusze na badania Figaro! Dziękujemy :)

Kilka dni temu pod naszą opiekę trafił 16 letni wałach o imieniu Figaro. Stan jego zdrowia jest bardzo niepokojący. Wiele wcześniejszych  zaniedbań sprawiło, że koń potrzebuje natychmiastowej operacji. Jedynie to może uratować jego życie.
Figaro był własnością szkoły, która kształci młodych ludzi w dziedzinie hodowli zwierząt. Przez lata kolejni uczniowie uczyli się na nim anatomii oraz obsługi zwierząt. Wydawałoby się, że instytucje kształcące młodych ludzi powinny uczyć nie tylko zawodu, ale również moralności i poczucia empatii, dając przykład jak traktować zwierzęta. Niestety, kiedy Figaro zaczął chorować – podjęto decyzję o jego sprzedaży. Cudem nie trafił w ręce handlarza. Jedna z uczennic szkoły uratowała mu życie. Wykupiła go z własnych pieniędzy, był wtedy w tragicznym stanie.
W chwili obecnej stan zdrowia Figaro jest bardzo zły. W wyniku zgnicia jednego z zębów trzonowych cała zatoka szczękowa wypełniona była ropą. Figaro przeszedł już operację usunięcia zęba. Ropny wyciek jednak nie ustaje, ponieważ infekcja przeszła na torebkę powietrzną. Aby sprawdzić gdzie dokładnie znajduje się stan zapalny powodujący tworzenie tak ogromnej ilości ropy, potrzebne są specjalistyczne badania w klinice dla koni. Jedynie to pozwoli ustalić w jakich miejscach można operacyjnie założyć dreny, które uratują życie Figaro.

Tylko w taki sposób możemy pomoc zwierzakowi, który przez całe swoje życie służył człowiekowi. Tylko Wy możecie odmienić jego los! Przejęliśmy odpowiedzialność za Figaro, ale koszty jego leczenia przerastają nasze możliwości finansowe. Kolejna operacja i badania to koszt około
4000 złotych. Musimy się spieszyć ponieważ czas działa na niekorzyść Figaro. Badania trzeba zrobić przed końcem stycznia. Prosimy o pomoc w jego imieniu.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro 22 349 97 74
Iwona 797 649 508
Dominika 797 649 509

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.