Ratujemy konie w Ukrainie! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Ratujemy konie w Ukrainie! - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Ratujemy konie w Ukrainie!

Ratujemy konie w Ukrainie!

PILNIE POTRZEBNA POMOC DLA KONI W UKRAINIE!

Konie w Ukrainie giną każdego dnia. Tragedia która dotknęła ludzi i zwierzęta jest niewyobrażalna. Każdy dzień jest niepewny, każdy dzień to strach, rozpacz i pożegnania. Kończy się karma dla koni, kończą się pomysły jak uchronić je przed głodem. Wielu właścicieli koni podjęło bardzo trudną decyzję wypuszczenia koni na wolność.

Historie które do nas docierają łamią nam serce. Czujemy bezradność. Jedyną rzeczą jaką możemy zrobić to zorganizowanie pomocy dla nich tam na miejscu. Zorganizowanie zbiórki dzięki której zakupimy karmę dla tych najbardziej potrzebujących, dla tych które mają szansę na przeżycie. Każdego dnia docierają do nas smutne wiadomości. Historie ludzi, którzy musieli wypuścić konie do lasu.  W Gostomelu koło Kijowa konie nie miały szans kiedy Rosjanie zbombardowali stadninę koni. Zginęło wiele koni. Pozostały tylko ich zwęglone ciała.

Dlatego ludzie decydują się na wyprowadzenie koni na wypadek gdyby doszło to kolejnych bombardowań. Najtrudniejsza jest sytuacja na terenach zajętych przez Rosjan. W Irpieniu konie biegają po ulicach zbombardowanego miasta, szukają drogi do domu. Na kopytach mają zapisane numery telefonów, w grzywach przyczepione kawałki tkaniny na których zapisano ważne informacje z nadzieją, że po wojnie ktoś zadzwoni. Ktoś poinformuje, że żyją. Tragedia dotyka wszystkie zwierzęta zwłaszcza te które znalazły się pod odstrzałem. Robimy co może aby pomóc. 

Wysłaliśmy już ponad 60 ton karmy dla psów i kotów. Teraz musimy zorganizować pomoc dla koni. Przychodzi do nas mnóstwo próśb o pomoc. Przewiezienie koni do Polski jest praktycznie nie  możliwe ponieważ procedury stanowią duże utrudnienie. Dodatkowo transportowanie konie z terenów objętych wojną jest bardzo niebezpieczne. Dlatego postanowiliśmy wysłać transport z paszą dla koni. Transport wyruszy z Warszawy do Kijowa. Tam pasza zostanie przydzielona dla osób które nie mają już pożywienia dla koni. A tamtejsze organizacje niosące pomoc zwierzętom postarają się dokarmić te które błąkają się po okolicy. Udaje się to w przypadku psów, które porzucone błąkają się po ulicach. Organizacja z Kijowa z którą współpracujemy pomoże nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Musimy jak najszybciej zorganizować transport paszy, który może uratować im życie.

https://pomagam.pl/ratujmykoniewukrainie

EDIT: Udało się! Nasz transport paszy dla koni dotarł do potrzebujących zwierząt w Ukrainie. Dzięki Waszemu wsparciu dostarczyliśmy do Kijowa 5,5 tony paszy dla koni. Teraz trafia ona do zwierząt, które jej najbardziej potrzebują. W tym do Buczy, która została wyzwolona z rosyjskich rąk. Pasza, którą wysłaliśmy, starczy na kilka dni. Nie możemy zostawić tych zwierząt bez dalszej pomocy‼ Dlatego ponownie prosimy Was o pomoc! Tak szybko, jak to tylko możliwe, wyślemy kolejny transport z paszą dla koni. 💙💛 Razem możemy więcej💙💛

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.