Luna ma się świetnie :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Luna ma się świetnie :) - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Luna ma się świetnie :)

Luna ma się świetnie :)


Luna przyjechała do naszej stajni dzięki Waszej szybkiej reakcji na nasz apel. Klacz ma się bardzo dobrze, szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. U nas nie musi pracować na swoje utrzymanie. Biega beztrosko z innymi końmi po padoku. Dziękujemy – bez Was nie było by jej z nami!!!
Luna ma teraz 12 lat. Jej właściciel kupił ją kiedy była jeszcze źrebakiem. Od początku wiązał z nią poważne plany – Luna miała w przyszłości pracować w szkółce jeździeckiej.

  Kiedy dorosła okazała się być wspaniałym koniem. Dzieci uwielbiały na niej jeździć. Dlatego Luna miała więcej pracy niż inne konie. Okres wakacji był dla Luny niezwykle wyczerpujący. Coraz szybciej opadała z sił, nogi odmawiały jej posłuszeństwa. Właściciel myślał, że zimą klacz sobie odpocznie i na wiosnę wróci do pracy. Ale okazało się, że Luna nie może pracować. Jej nogi są opuchnięte już po godzinie pracy. Taki koń staje się bezużyteczny i jest wart tyle, co mięso, które można z niego zrobić. Zapadła decyzja o sprzedaży Luny. Niestety, 12 letnia spracowana klacz nie znajdzie nowego nabywcy. Takie konie jak Luna trafiają do rzeźni. Swoją ciężką pracą nie pracą nie zasłużyła na emeryturę w stajni, w której spędziła prawie całe swoje życie. Pan Roman ubolewa nad losem Luny, ale jak twierdzi, nie może sobie pozwolić na utrzymanie konia, który nie pracuje.

Luna spogląda na nas ze smutkiem w oczach. To ostatnie dni w boksie, który był jej domem przez wiele lat. Nigdy już tu nie wróci.  Nigdy już nie pogalopuje po łące, nie wytarza się w piasku. Nikt już nie będzie jej głaskał po chrapach. Jej los jest w rękach człowieka, który zapomniał, że Luna służyła mu całe życie.

Razem z Wami możemy ten los odwrócić. Jeśli do 30 kwietnia uzbieramy pieniądze na wykup Luny, trafi ona do naszej fundacyjnej stajni, gdzie z innymi ocalonymi końmi będzie miała szansę dożyć starości. Potrzeba 3000 złotych. Na tyle zostało wycenione jej życie. Prosimy, nie bądźcie obojętni. Dołączcie się do naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!
https://www.ratujkonie.pl/numery-kont/
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
biuro                 22 349 97 74                                                                 
Iwona                  797 649 508                                                        
Dominika          797 649 509
 
 
 
 

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.