MALWA URATOWANA! Dziękujemy za pomoc - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! MALWA URATOWANA! Dziękujemy za pomoc - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
MALWA URATOWANA! Dziękujemy za pomoc

MALWA URATOWANA! Dziękujemy za pomoc

Pomoc dla zwierząt w Ukrainie bardzo utrudnia nam działania na rzecz naszych polskich zwierząt.. Robimy co w naszej mocy, aby nie opuszczać w potrzebie tych które tej pomocy najbardziej potrzebują. I tak poznaliśmy Malwę. Mówią na nią Malwina. Poznaliśmy ją przypadkiem, kiedy szukaliśmy siana dla naszych koni. Trafiliśmy do gospodarstwa gdzie przebywała- smutna i wyeksploatowana starsza klacz. Stała w kącie, ciężko oddychała, właściwie nie było w niej życia.

Właściciel bez żadnych emocji oświadczył, że wkrótce jedzie na rzeź. Do niczego się już nie nadaje. Choruje na COPD, czyli bardzo uciążliwą chorobę płuc która uniemożliwia normalne funkcjonowanie (bez leków). Przy odpowiedniej opiece medycznej koń może żyć jeszcze wiele lat. Ale w przypadku Malwiny decyzja została już podjęta. Brakuje troski właściciela i odrobiny empatii, dlatego już zadecydował o jej losie. Po wielu latach pracy nie ma dla niej miejsca w tym gospodarstwie ani nie ma pieniędzy na jej leczenie. A że nikt nie kupi konia z problemami zdrowotnymi postanowił, że sprzeda ją na ubój. Smutny widok Malwy wzrusza. Zastanawiamy się jak można po tylu latach tak po prostu sprzedać swojego konia na ubój? Gdzie jest człowieczeństwo? Dlaczego pieniądze są ważniejsze od życia zwierzęcia, które służyło człowiekowi przez lata?

Niestety, właściciel nie tylko nie chce inwestować w wysłużonego konia ale chce też na nim “choć trochę zarobić”. Te „choć trochę” oznacza 6400 zł. Tyle żąda za nią właściciel, który chce się jak najszybciej pozbyć Malwy ze swojego gospodarstwa. Z trudem ustalamy termin na 5 lipca. Zgodził się poczekać ze sprzedażą Malwy. Nasz weterynarz podał jej sterydy, aby wspomóc jej oddech do czasu jej wykupu.

Mamy nadzieję, uda nam się zebrać 6400 zł do 5 lipca i dać Malwie nowy bezpieczny dom w naszym schronisku.

PROSIMY O POMOC

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.