Szukamy domu dla zasłużonego konia woltyzerskiego. - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Szukamy domu dla zasłużonego konia woltyzerskiego. - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Szukamy domu dla zasłużonego konia woltyzerskiego.

woltyzerka1Warszawska Grupa Woltyżerska zgłosiła się do nas z prośbą o  pomoc w znalezieniu domu dla emerytowanego Kamyka. Poniżej zamieszczamy  historię konia opisaną przez osoby, które go najlepiej znają.
„Kamyk, bo tak przyjęło się mówić na Kamieńca, jest zasłużonym koniem woltyżerskim. Ma na karku już 20 lat, a od ponad 13 lat dzielnie pracuje w grupie woltyżerskiej. Kamyk jest potężnym i silnym kasztanem o niebagatelnie wielkim sercu. Z anielską cierpliwością znosił najróżniejsze akrobatyczne ewolucje na swoim grzbiecie. Co więcej, choć może wydawać się to zaskakujące, naprawdę lubił to zajęcie. Zawsze traktowany był przez wszystkich, jak rdzeń i podstawa treningów całej grupy. Do dziś jest oczkiem w głowie, choć już znacznie mniej eksploatowany.
Rudy ma prawdziwie złoty charakter. Ubóstwia czyszczenie i wszelkiego rodzaju drapanie. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do dzieci, czuje się za nie odpowiedzialny – kiedy są na jego grzbiecie nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Kamyk zawsze uwielbiał też występować. Na pokazach i zawodach dawał z siebie wszystko, co zaprocentowało w wynikach trenujących na nim zawodników. Ma na swoim koncie bardzo wiele sukcesów w dyscyplinie woltyżerki w kraju i za granicą. Nasza „gwiazda” zwiedziła bardzo wiele krajów, dzielnie reprezentując Polskę na zawodach międzynarodowych, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Jego kariera rozpoczęła się w 1997 roku, od 1999 roku został podstawowym koniem polskiej drużyny. Od tego czasu odniósł wiele sukcesów, m.in.:
1999 rok
I miejsce na zawodach międzynarodowych w Houten w Holandii (HOL)
I miejsce w Pucharze Polski
2000 rok
I miejsce na zawodach międzynarodowych w Saumur we Francji (FRA). Kamyk został tam odznaczony jako najlepszy koń na zawodach.
II miejsce na zawodach międzynarodowych w  Sali na Słowacji (SVK)
V miejsce na Mistrzostwach Świata  w Mannheim  w Niemczech (GER)
2001
VI miejsce na Mistrzostwach Europy w Poznaniu (POL)
2002
V miejsce WEG Jerez (ESP)
2003
III miejsce na  Mistrzostwach  Europy w Saumur (FRA) – Kamyk został odznaczony jako najlepszy koń na Mistrzostwach!!!
2004
I miejsce zawody międzynarodowe Sala (SVK)
IX miejsce Mistrzostwa Świata Stadl Paura (AUS)
Od 2006 roku Kamyk startował na zawodach krajowych.
2006
I miejsce na Zawodach Ogólnopolskich w Jeziorkach
I i II miejsce  na ZO w Przymiłowicach
III miejsce na IX Pucharze Polski w Łącku
2007
II miejsce na ZO w Jeziorkach
I  miejsce na X Pucharze Polski w Łącku
2008
I, II miejsce pod zawodnikami startującymi indywidualnie na ZO w Przymiłowicach
I miejsce na XI Pucharze Polski w Łącku
Kamyk brał udział również w wielu pokazach organizowanych przy okazji zawodów jeździeckich i innych imprez. Występował m.in. w spektaklu reżyserii Karoliny Wajdy na warszawskim Torwarze podczas Eliminacji do Pucharu Świata w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu.
Niedawno uznaliśmy, że Kamykowi ze względu na wiek i stan zdrowia należy się już zasłużony odpoczynek. Czasem po cichu narzeka na dolegliwości w stawach oraz pokasłuje. Ma też również dychawicę świszczącą (potocznie nazywaną rorerem). Wszystkie te dolegliwości nie pozbawiły Kamyka sił i energii, którą radośnie okazuje przebywając ze stadem kolegów na padoku. Wolność, świeże powietrze i kontakt z innymi końmi są panaceum na wszystkie jego bolączki. Kamyk naprawdę wyróżnia się w stadzie – jest wulkanem pozytywnej energii, nieustannie poszukującym na pastwisku kompanów do zabawy. Nie wymaga specjalnego traktowania, ani drogich leków. Może być wspaniałym koniem profesorem dla młodych koni, ozdobą i dumą stajni oraz niezastąpionym przyjacielem ludzi, których towarzystwo bardzo ceni. Zawołany na padoku ciekawie podchodzi, żeby obwąchać kieszenie w poszukiwaniu łakoci. Jest odważny, ale ostrożny, nadzwyczajnie silny, ale opanowany, ufny w stosunku do ludzi… i nie chcemy, aby to zaufanie kiedykolwiek przez kogokolwiek zostało zachwiane. Szukamy dla Kamyka domu, gdzie będzie szczęśliwy, na co dzień biegając po łąkach i skubiąc trawę, koniecznie w towarzystwie innych koni.”
Mamy nadzieję że Kamyk znajdzie równie dobry dom jak wcześniej uratowany woltyżerski koń  Anthony Quin  L. Wszystkich zainteresowanych adopcja dzielnego Kamyka prosimy o kontakt na adres : ratujkonie@gmail.com

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.