Pomóż nam utrzymać Brawurę - naszą nową uratowaną podopieczną - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Pomóż nam utrzymać Brawurę - naszą nową uratowaną podopieczną - Ratuj konie | Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Pomóż nam utrzymać Brawurę – naszą nową uratowaną podopieczną

jedzenie_zlewekZaalarmowani przez sąsiadów, udaliśmy się na interwencję do Czeladzi. To co obejrzeliśmy na miejscu, przeszło nasze najgorsze oczekiwania. Na terenie gospodarstwa zastaliśmy zaniedbane psy. W miejscu, które powinno być stajnią, zobaczyliśmy zaniedbaną klacz, stojącą w stercie odchodów.
Była bardzo nieufna w stosunku do ludzi, ale biorąc pod uwagę warunki, które zafundował jej człowiek, w żadnym stopniu nas to nie dziwi. Jej kopyta były podgniłe, zamiast podków, miała powbijane zwykłe gwoździe. W stajni nie było dostępu do wody. Na obiad miała zlewki ze starej zupy, wymieszane ze spleśniałym chlebem. Dach nad jej głową był dziurawy. Nie chronił  przed deszczem ani przed palącym słońcem. Niestety fatalne warunki, w których przebywała to nie wszystko.
Z relacji sąsiadó wynika, że bicie batem, naciąganie wędzideł tak, żeby czuła ból – to była dla niej codzienność. Mimo że pracowała ciężko w polu, nie była szczepiona przeciwko tężcowi, nigdy nie była też odrobaczana. Bez chwili zastanowienia podjęliśmy decyzję, o odebraniu Brawurki z miejsca, w którym wcześniej przebywała tym bardziej, że z tego co się dowiedzieliśmy poprzednie 3 konie umarły przez zaniedbanie właściciela! Celowo nie używamy słowa: dom, bo to miejsce bardzo ciężko nazwać domem. Gdyby  nie sąsiedzi, którzy regularnie Brawurkę poili i dokarmiali, już dawno by zginęła.
Obecnie Brawura przebywa w pensjonacie dla koni. Będzie w nim aż do prawomocnego wyroku sądu, który zdecyduje czy możemy ją przeznaczyć do adopcji. W związku z tym zwracamy się do Państwa o pomoc w pokryciu kosztów, związanych z przejęciem Brawury. Musimy zapłacić za jej pensjonat, kowala, szczepienia, odrobaczanie – łącznie na początek 1500 zł.
Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę.
Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
z dopiskiem: Brawura
Dziękujemy.
obornik

Kontakt

Zapisz się na nasz newsletter
i otrzymuj najnowsze informacje.

Nasza społeczność na Facebooku Nasza społeczność na Facebooku

Ratuj Konie :
E-mail : info@ratujkonie.pl
Tel. : 797 649 508
BNP Paribas 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025

Biuro :
Fundacja Międzynarodowy Ruch
na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
www.viva.org.pl

KRS 0000135274
NIP 525-21-91-290
Regon 016409834

Ładowanie treści wpisu

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.